Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki építkezett mostanában?...

Ki építkezett mostanában? Mennyiből lehet kihozni egy kb.120 m2-es házat (garázzsal) átlagos minőségű anyagokból?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk hogy házat vegyünk vagy építkezzünk? Amilyeneket nézegettünk nem igazán felel meg az igényünknek, az átalíkítás is sokba lenne.

2013. márc. 21. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Válaszolni sajnos nem tudok, de ez a kérdés engem is érdekel! Pont ez foglalkoztat engem is, hogy mi érné meg jobban. Igazából most elég olcsón lehet ingatlanhoz jutni, de ha újat épít az ember, az mégiscsak egy új ház és olyanra alakítja az ember, amilyenné szeretné. Merre felé keresgéltek?
2013. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az építkezést nem ajánlom.Sokba kerül és a sok engedély és követelmények tönkreteszik az ember idegeit.Persze ha valakinek annyi pénze van hogy egy vállalkozással megcsináltat mindent tervek engedélyek építés, akkor egyszerübb de még drágább.Inkább egy nem túl régi használt bevállalva egy kis felújítást is olcsóbb.Most úgy is lennt vannak az ingatlan árak ki lehet fogni olcsón jót.A szomszédban évekik árultak egy házat mire sikerült eladniuk.15 évesnél nem volt öregebb alig volt lakva. Mkor meghallottam hogy 6.5 milláért vették meg azt hittem elájulok. Én meg 9 ből építkeztem 4 éve nagyon spórolósan nagyon sok saját munkával.
2013. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat. Zalaegerszegen szeretnénk házat. Sajnos a kb. 20 éve épült fiatalabb házak általában kétszintes tetőteresek, túl nagyok, és elég magasra tartják az árat kb. 18-25 millió-s áron hirdetik őket. A pár éve épült új házakat 30 millió felett hirdetik, ezt nem érjük fel anyagilag. A régi 70-es évek környékén épült kockaházak 10-15 millió között mozognak, legtöbbje teljes felűjítást igényel, és nem biztos, hogy lehet a falakat úgy alakítani ahogyan szeretnénk.

Szóval ezért vagyunk nagy gondban, az építkezéstől mi is tartunk nem akarunk idegileg rámenni. A mai gazdasági helyzetben kölcsönt sem szeretnénk.

2013. márc. 22. 10:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha 9-ből építkeztél, azt tényleg nagyon olcsón megúsztad! Mekkora a ház?
2013. márc. 22. 13:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Én most csinálok egy 50 m2-es vityillót, még csak a falak állnak, de már 600e elment. Ebben az összegben a nyílászárók és a könnyűszerkezetes tetőszerkezet anyaga már benne van. Mindent én csinálok, engedélyeztetni, tervezni nem kellett, mert egy régi helyén épül felújítás címszóval.
2013. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne (bocsi az off-ért)... :)

Hogy döntöttetek?

Sajnos mi az ország egyik legdrágább településén élünk, és talán olcsóbb lenne építkezni, mint venni... de nem tudom...

2013. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezzel mi is így vagyunk, mint az előző válaszoló, nagyon drágák errefelé a házak, talán olcsóbb az építkezés és akkor tényleg olyan lesz, amilyet szeretne az ember.
2013. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi még nem döntöttük el, hogy mi legyen. Nézegetünk közben házakat is, ha esetleg találunk olyant ami tetszik.
2013. ápr. 30. 18:12
 9/15 anonim ***** válasza:
30 nm hozzá építés 4 millióban állt meg. Sztem gondold át. :)
2013. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most abban gondolkodunk, hogy veszünk egy "sátortetőset", hozzáépülünk és felújítjuk. Még nincs meg a ház, most keresgéljük.
2013. máj. 21. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!