Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki építkezett mostanában?...

Ki építkezett mostanában? Mennyiből lehet kihozni egy kb.120 m2-es házat (garázzsal) átlagos minőségű anyagokból?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk hogy házat vegyünk vagy építkezzünk? Amilyeneket nézegettünk nem igazán felel meg az igényünknek, az átalíkítás is sokba lenne.

2013. márc. 21. 16:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Milyen jellegű hozzáépítés volt, gondolom ahhoz is kellettek engedélyek?
2013. máj. 22. 08:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Kicsit megkéstem a válasszal de igen 9 ből építkeztem.35M2 régi vályog teljes felújítása plusz 65m2 új hozzátoldva.Így lett 100m2 er .Amit tudtam én és a család csináltunk.A többit jól de olcsón dolgozó kőműves.A cserép a házon nem túl régi használt olcsón mert újra nem tellett.Én se építkeztem volna csak ezt a telket úgy örököltem azzal a lepusztult 35m2 es viskóval.A nagy telek tele gyümölcsfával.Minden közmű bennt volt .A porta egy kissebb dombon van soha nincs sár. Ha nem ilyen lett volna inkább vettem volna egy kissebb kész házat.Főleg most nagyon lennt vannak az árak ki lehet fogni jót olcsón.
2013. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hogy ne, mindent szigorúan engedéllyel, naplóval, meg amit akarsz. Még a villanyszerelőnek is kellett naplót írnia. Nem szaroznak már. Itt már nem csak ejnye bejnye, meg 150 ezer, azt jó napot. Azon kívül, hogy jól megvágnak, még el is bontatják, ami nem tetszik nekik.


Egyébként nyugodtan számolhatsz 150 e ft/nm-el, az nagyjából reális nagy átlagban. Persze plusz-minusz 1-2 millió mindig benne van, sok dologtól függ.

2013. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
14-16 milla egy C-s energia tanúsítvánnyal rendelkező ház
2013. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na igen, erről meg is felejtkeztem, hogy építési engedélyt ki sem adnak már akármire. Csak a megfelelő energetikai besorolású épületre adnak ki építési engedélyt.
2013. júl. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!