Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerítést szeretnék felhúzni,...

Kerítést szeretnék felhúzni, de már nem tudom, melyik az enyém, melyik a szomszédé! Milyen jogszabály van erre?

Figyelt kérdés

Van egy idegbeteg szomszédasszonyom, elviselhetetlen. Állandóan leskelődik is mellé át hozzánk. Szeretnék nádat húzni vagy valamit elé, de nem tudom, hogy megtehetem-e. A lényeg: Ha a házzal szemben állok, akkor állítólag a jobb oldali kerítés az enyém. És ez pont jó lenne, mert ő pont ott lakik. Viszont azt mondják, hogy nem, a mienk a baloldali, mert maga a ház is a baloldalon van. Most akkor hogy van ez?

Akkor mit tehetnék, h ne lásson át? Ültettünk bokrokat, tuját, de azok mire megnőnek...

A másik egyébként, hogy hátrafele, a mi udvarunkra néz az ablaka (konyha), és ez fölöttébb idegesítő, onnan szokott simán átbámészkodni. Ehhez van joga? Az a baj, hogy az ablak kb. 3 m-re van a telekhatártól, de akkor is...

Veszekedni nem szeretnék, jobb a békesség, de már nem sokáig fogom ezt bírni, ráadásul állandóan kötekszik, mégha nem is figyelek rá, akkor is...



2013. jún. 3. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

"Viszont azt mondják, hogy nem, a mienk a baloldali, mert maga a ház is a baloldalon van. Most akkor hogy van ez?

Mi az, hogy a ház is baloldalon van? Mihez képest?

Idézet a jogszabályból:( 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet.)

"...a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani."

Egyértelmű, hogy az útról nézve a JOBB oldali!

2013. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
az, hogy mi a helyi szokás, vagy a javaslat, hogy a tulaj melyik oldalra építsen kerítést az nem azt jelenti, hogy a másik oldalra nem építhet ... tehát építhetsz minden külön engedély nélkül, ha jól emlékszem 2,5 méternél ne legyen magasabb
2013. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Jól tudod, hogy az utcáról nézve a jobb oldali kerítés a tiéd, arra nyugodtan tehetsz nádat. Igaza van annak, aki azt írta, hogy a kerítés (jelen esetben a nád) nem lehet 2 m-nél magasabb. De ha ő a konyhaablakon átleskelődik és az ablaka a nádnál magasabban van, javaslom, hogy az ablakával szemben, a kerítéstől kb. fél méterre készíts egy 3 ma magas és legalább 3-4 m hosszú futtató-állványt és futtass fel rá borostyánt. 2 év alatt fel tudod futtatni. Az már nem kerítés, nem köthet bele és különben is a telkeden belül van. (Az én szomszédos is ilyen jutalmat kapott a kukucskálásért.)
2013. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Bármelyik telekhatárra csinálhatsz kerítést, arra vigyázz, hogy maga a kerítés még a te feleden legyen. Ez persze egy drótkerítésnél nem oszt, nem szoroz, az elfér pontosan a telekhatáron is, de ha mondjuk félméter vastag téglafalat szeretnél oda, akkor fontos, hogy a saját telkedből vedd el a hozzá szükséges területet. Az a szabályzás, hogy melyik oldal kié, arra vonatkozik, hogy elvileg kinek kellene finanszíroznia oda a kerítésépítést. De minden további nélkül átvállalhatod, ha nincs kedved a szomszédot győzködni.
2013. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
mondom 2,5 méter
2013. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

A 4 válasz a tökéletes.A helyi önkormányzatnál nekünk is ezt mondták .Nincs már kötelező jobb ,vagy baloldal .

A kerités sem kötelező .

2013. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

A nádszövethez:

mi simán megoldottuk, a kerítésen belül, kb 50cm-re feszítettünk ki drótot, és erre rögzítettük a nádszövetet. Közte a fűnyíróval el lehetett járni, így nem gazosodott, viszont nem is látott át a szomszéd. Igaz, így két kerítés volt, de én nem mérgelődöm más hülyesége miatt, és így oldottuk meg.

2013. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! És a drótot mire húztátok? És milyen szélességben, vagy sűrűn? Ez ideális lenne nekünk is, csak az a baj, hogy pont ott van a kocsibejáró, és épp elfér az autónk, ezért érdekelne, hogy vajon mekkora hely kellene ehhez.Milyen távol raktátok a kerítésétől?
2013. jún. 4. 15:20
 9/11 anonim válasza:
61%

azt is erdemes lenne megnezned, hogy jelenleg a kerites kinek az oldalarol van felrogzitve. Tehat neked a hátát mutatja, vagy az elejét. Ha az elejet, akkor olyan, mintha ti raktataok volna fel, es azt csinalsz vele, amit akarsz.


Ha pedig nem igy van, akkor megmutatod a jogszabaly a nyanyusnak es elmondod, hogy felujitod a keritesedet ez alapjan. Mivel az o tulajdonaan kart nem teszel, szolnia sem kellene.

2013. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
72%
Nekem is van egy ilyen szomszédasszonyom! Én is utánajártam a dolgoknak és szemben állok a telekkel kint az utcán és a jobb oldali rész az enyém. Kiveri a dilit nem tudjuk kipucolni,mert bicigli keréktől vaslemezig mindent oda rak! Ja és most meg azért raplizik mert a sövényből átér pár ág, mert az egyméter mezsgye rész már három lett! Úgy rányomta a drótot a növényre. De persze azt hiszi mint mindig hogy neki van igaza. Én is meguntam. Keritek! Nyugottan csináld meg! Ezek az emberek alapból ilyenek sajnos!
2016. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!