Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Valaki ismeri ezt az ablakkere...

Valaki ismeri ezt az ablakkeret-típust? Lyukat kell bele fúrnom, de hol van belül vasmerevítés, van-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

a képek:


[link]


[link]


az első képen látszik a kábel is, ráadásul valószínű 3 ilyen koaxot is be kell hoznom a lakásba.


Megoldom siloplasttal, csak azt kérdezném, hogy ebben hol vannak ill. egyáltalán vannak-e vasmerevítések, mert nem akarok 5 lyukat potyára fúrni, azért az már csúnya lenne.


Az is kérdés, hogy szerintetek lent vagy fent érdemes behozni? Hol esztétikusabb vagy praktikusabb?

(esetleg a fenti ablakkeretben ami nem nyitható, lehet h tényleg nincs semmi vas? )


2013. jún. 20. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem az ablakot fúrnám meg. Mellette,alsó részen a falat.

Vannak már hosszú szárú falfúrók . Ha nem elég,hosszú,akkor

a fúró szárát is meglehet hosszabítani .Itt nem számit ha kicsit üt a fúró,úgy kis fordulaton van a fúrás .

ha utólagosan lett az ablak berakva,a hab átfúrása nem gond

2013. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, ez érdekes ötlet. még nem jutott eszembe ... csak azért elég vastag a fal, na meg azon gondolkodok h a falat utána hogyan tömítem be légmentesen, ha csak nem vakolom be azt a részt megint
2013. jún. 20. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom, ezen gondolkodtál-e? Minimális a jelveszteség

2013. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi csak hát amikor egyetlen toldás is minimum 1 dB veszteséget okoz, akkor őszintén szólva nem tudom, merjem-e ezt oda tenni, de azért megnézegetem köszi szépen !!!
2013. jún. 20. 16:44
 5/8 anonim válasza:

egyszer láttam, hogy viszi be lakásba a UPC-s szerelő az internetkábelt, és ott is a házfal átfúrása volt a megoldás (lent a padló fölött 8-10 centivel), a lényeg az, hogy a fúrószár olyan vastag volt, mint a kábel, tehát nem maradt hely a kábel körül, csak föl kellett porszívózni a falmorzsát, ennyi.

és tényleg elég hosszú fúrószárat használt, kb. 20 cm vastag volt a fal.


mondjuk 3 kábelnél az 3 lyuk, akárhogy is nézem...

2013. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi, na elgondolkodok tényleg akkor ezen a verzión de sztem nálunk van ez olyan 35 cm is simán .. nem lesz egyszerű átfúrni. de igaza van, ha keresek neki valami szekrény által takart helyet, akkor meg bentről észre se lehet venni.
2013. jún. 20. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a lyuknál maradsz, akkor ezekkel át tudod fúrni a falat. Van 40 és 60cm hosszú is. Kábeltől függően a 6-os vagy 8-as jó lesz.

2013. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké köszi. még magam se tudom. elég drasztikus mindegyik de márpedig valahogy meg kell oldani.
2013. jún. 20. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!