Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Legyet egy beltéris klímát...

Legyet egy beltéris klímát mégiscsak 2 beltérivel használni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak olyan kültéri klímák amik 2-8 beltérit is el tudnak látni, de vajon ha leszámítjuk a hatékonyságot meg lehet-e oldani úgy a klímaszerelést, hogy 2 beltérit "sorban" kötünk be? Csak hogy ne nézzen nagyon hülyének a klímás:) Házilag lehet klímát tölteni, csinált más valaki? Honnan lehet hűtő közeget szerezni?

2013. jún. 20. 14:57
 1/3 lencsefőzelék ***** válasza:
Két legyet akarsz egy csapásra? :)
2013. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mindig hívok klímaszerelőt évente hogy takarítsa ki a klímámat, persze akkor fel is töltetem vele a rendszert ha már kihívtam de én is megtudom csinálni, nem bonyolult.

Nos több klímát lehet működtetni egy kültériről is. De a papírjába benne van hogy mennyi beltérit képes ellátni egy kültéri egység. Minőségben annyiba lesz rosszabb hogy tovább tart mire lehűti a helyiségeket és több áramot eszik, de lényegében mégis 2 klíma helyett csak 1 megy és csak kicsivel eszik több energiát szóval megéri.

Egyik ismerősöm szobájába is van klíma plusz a szüleinél is el van egy helyezve igaz hogy 2 kültériről üzemelnek, de amikor az egyik tönkrement a kültérije valami miatt akkor ideiglenesen átkötötték az elsőre, és ugyanúgy jól megy nekik.

Persze ha olyan van amibe van ilyen lehetőség. Mert elsősorban irodáknak szoktak ilyeneket eladni azokat direkt ipari teljesítményűre csinálják meg, hogy bírják a terhelést.

2013. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nahá, hogy két legyet :) Nyilván én is először szerelőt hívnék, de azért érdekelne, hogy hülyeséget ne mondjak/kérjek illetve a munka nehézsége is érdekelt.


Úgy gondoltam, hogy tulajdonképpen, ha a teljesítményromlást nem nézzük akkor bármelyik kültéri klímát lehet (ablakklímát tehát nem) így üzemeltetni, hiszen pl. a radiátorhoz hasonlóan van egy be/kimenő cső a hőcseréhez.

2013. júl. 1. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!