Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A citromsavat hogyan kell...

A citromsavat hogyan kell használni takarításhoz, mosáshoz? Mire lehet még használni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 19. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Limonádéba, befőzéshez, süteményekbe, teába.


Gyenge vacak, csak fogyasztásra jó.

2013. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Inkább ecetet használj. Az hatásosabb és olcsóbb is.

A vízbe öntsd az ecetet, vagy akár higítás nélkül is használhatod a WC-ben, fürdőszobában, ablakpucoláshoz. A mosógépbe pedig öblítő helyett önts 1 decit.

2013. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A citromsavat hogyan kell használni takarításhoz, mosáshoz? Mire lehet még használni?
2013. jún. 20. 08:56
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:

Vagy először feloldod vízben és azt használod, vagy vizes dörzsire teszel citromsav kristályokat, kicsit meghinted és mehet. A lényeg hogy alapból száraz és víz kell neki, de nagyon töményen ne használd azért mert erős vízkőoldó hatása van. Pazarolnád is és töményen árthat már bizonyos felületeknek. A mai új vízkőoldókban is vagy citromsav van vagy ecetsav. Na meg vagy más erős cucc.


Gondolom vízkőoldásra kellene, ha kevés a vízkő törléssel lejöhet, ha sok áztatás és több idő kell neki. Csaptelepre pl rálehet csavarni citromsavas papírtörlőket és rajtahagyni mondjuk fél órát-órát és megnézni elég volt e neki. Rongyokat is rá lehet csavarni de a finomabb résekbe és a fémfelületekre a nedves papírtörlő jobban rátapad. Ha nagyon vízköves fél vagy egy napot is rajta maradhat csak akkor nejlont kell rá tenni, hogy ne száradjon ki.


A mosáshoz nem hallottam még hogy miért használnák, a mosógép vízkőtlenítésére is szokták, akkor egy üres ruha nélküli programot indítani és a mosópor helyére citromsav port tenni. A gép meg átforgatja magának és kiöblíti.

2013. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy a limonádéba nem való, bár van a gyümölcsökben citromsav de ez azért nem citromlé. Annyi meg úgy sincs bennük mintha limonádét csinálna belőle valaki. Próbáltam és nem olyan mint a csavart citromléből készült limonádé.
2013. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ja még hogy mi is ecetet használunk, olcsóbb asszem, de ennek nézz utána ha érdekel, mert a kettő arányait összehasonlítani se anniyra eccerű dolog.
2013. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részleteket!

Úgy rémlik, hogy (ruha)fehérítéshez is használják a citromsavat.(?)

2013. jún. 20. 21:42
 8/10 A kérdező kommentje:

Neten - elvileg hozzáértők - írták:


Idézem:

"A citromsav fehéríteni egyáltalán nem jó öblíteni esetleg mint az ecet de a két savat egyszerre értelmetlen használni. De míg az ecetsav illó száradáskor elpárolog a ruhából a citromsav nem, izzadáskor esetleg csíphet ha erős az öblítő bár a citromsav nagyon bőrbarát."

Forrás:

[link]


Másik, ennek ellentmondó elképzelés:

"Minden fajta felület (fém, zománc, csempe, stb.) vízkõmentesítésére alkalmas, vizes oldata pedig folttisztításra, fehérítésre is használható. A receptek, kipróbálható ötletek száma szinte végtelen…"

Forrás:

[link]


És csak, hogy még ellentmondásosabb legyen:

"Ne használd a citromsav port zománc, és márványfelületeken, valamint savérzékeny padlókon!"

Forrás:

[link]


Ugyanígy jártam akkor, amikor a nátrium-perkarbonát használatának próbáltam utánajárni: egymásnak teljesen ellentmondó használati utasításokat adtak meg ugyanahhoz a termékhez.


Köszönöm, hogy írtatok!

2013. jún. 21. 14:19
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:

Amiről tapasztalatom van az a vízkőoldás és a szaga. Az ecet is kiválóan oldja a vízkövet, de amikor mosdókagylót dörzsiztem tiszta ecettel a szaga hosszan megmaradt a kezemen is és a kagylón is. Pedig utána lúgos mosószerrel átmostam, a szaga így is egy darabig megmaradt. Citromsavat még nem próbáltam de a többség szerint az nem hagy szagot. A fehérítést és az öblítést nem tudom, de kicsit kétlem hogy mindenre jó lenne. Az égetett zománc az nagyon masszív és szinte minden háztartási eksönt kibír, erős súrolást, lúgot, savat. A zománcfesték már nem ennyire strapabíró, annak árthat szerintem mindkettő főként töményen. A márványról nincs tapasztalatom, de az is egyféle kő így szerintem oldhatja. A folttisztítás ennél sokrétűbb hogy csak így arra is alkalmasak legyenek, eleve nem mindent foltot a sav old legjobban. Ez inkább a szerintem attól függ mitől keletkezett a folt. Kipróbálni érdemes lehet bár én még ne próbáltam erre.



Ecetsav

[link]


"A háztartásban főként vízkőoldónak használják (valamint a híg ecetet ételek ízesítő anyagaként)."


"Az ecetsav számos fémet megtámad, többek között a vasat, magnéziumot és cinket, melyekkel hidrogén fejlődése mellett fém-acetát sókat képez."


Citromsav

[link]


"A fémek közül az alumíniumot és a vasat is megtámadja."


"A citromsav kiválóan alkalmas háztartási készülékek (kávé- és teafőzők, egyéb kisgépek) vízkőmentesítésére. Ellentétben az ilyen célra a kereskedelemben kapható szerekkel, nem mérgező, könnyen elöblíthető, és közönséges élelmiszerboltban vagy gyógyszertárakban az előbbiek árának töredékéért beszerezhető. A hasonló célra használt ecetnél is sokkal alkalmasabb, mert az utóbbi íze és szaga hosszan megmarad a kitisztított készülékekben."

2013. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm! :-)
2013. jún. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!