Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora az ideális fürdőszoba...

Mekkora az ideális fürdőszoba méret, ami nem túl nagy, de nem is kicsi?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha egy kád,meg tusolókabin is elférne benne..
2013. jún. 30. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt ki kell számolni, mit akarsz beletenni és mekkorát. Pl. a WC ott lesz-e, vagy külön-helyiség van, a mosógép ott lesz-e, vagy külön helyiségben?

Azért többé-kevésbé kiszámolható: a fürdőkádak általában 1,60 vagy ha jól emlékszem 1,90 hosszúak, szélességük beépítve minimum 1,0 - 1,20, vagyis csak a kádra kell cca 2,0 nm. A tusolókabint is nézd meg, amit szeretnél, annak milyen méretei vannak szélesség, hosszúság, rögtön tudod hozzávetőlegesen. Másik minimum 1,0 nm a mosdókagyló és még kell hely, fürdés után a törölközéshez, és persze olyan szekrénynek, amikben a különböző pipere és tisztító-, tisztálkodó szereket tartani fogod. És még akkor kérdés a mosógép helye. Szóval minimum 5-6 nm. Azért mondom számolnotok kell!

2013. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
wc,mosógép is ott lenne. 3mx2m van tervbe,csak nem tudom kényelmes lesz-e?
2013. jún. 30. 11:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Az én fürdőszobám panelban elég nagynak mondható, kb 3x2 nm = 6 nm, benne egy kád, egy mosdókagyló, WC és a mosógép, így még van hely egy embernek mozogni benne.

Aki zuhanykabint akart, annak a kádról le kellett mondania, a kettő együtt nem megy!

2013. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3x2m az határeset, mert a zuhanykabin szinte érintkezni fog a káddal akárhogy helyezed. Gondolom 30 centi folyosó nem sok. Le kell rajzolni egy kockás papírra a méreteket és meglátod, hogy a wc-n kényelmesen tudsz-e ülni, a kádból kilépve nem fejeled-e le a zuhanykabin ajtaját, vagy a mosógép nem fog elrohadni a sarokban ha víz éri közvetlenül, stb...
2013. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

na, akkor én vagyok a negatív csúcstartó :) nekem kb akkora a fürdőm mint egy méretesebb franciaágy :) asszem olyan 165cm széles és 230cm hosszú.

benn van a wc, a mosdókagyló és az épített zuhanykabin. ja, és még egy hatalmas ablakot is tettek rá anno a derék mérnökök és kivitelezők az Úrnak 1963. évében :)


a mosógép értelemszerűen a konyhában kapott helyet, de nem is baj, mivel az meg 9nm, szóval elfér.


megtanultam együtt élni ezekkel a méretekkel, most már feleslegesnek is tartanék egy nagyobb fürdőszobát, hiszen összesen max fél órát töltök el benne, és legalább több hely maradt a többi helyiségnek a lakásban.


voltam egyszer a rokonomék fürdőjében, hát komolyan sokkot kaptam: akkora mint a nappalink, de hogy értelme nem sok van, az biztos. minden berendezés a fal mellett, középen meg akkora tér, h keringőzni lehet :)

szóval túlzásokba se ess, mert kihasználni képtelenség, takarítani meg szívás :)

egyszerre többen amúgysem szokás bent tartózkodni, egy ember meg bőven elfér 6nm-en. az elrendezés és az ergonómia a fontos.

2013. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Szóval ahogy írtam is, az én fürdőszobám elég nagynak mondható, mégsem fér el benne kád is, és zuhanyfülke is.

Másrészt arra is gondolnotok kell, hogy télen fürdés előtt bizony azt valahogy célszerű lenne befűteni, ha túl nagy, akkor bizony az elég sokba kerülhet majd.

Ha lehet, inkább húzzatok valami vékony válaszfalat, a WC-t annak a másik oldalára (víz, szennyvíz, villany könnyen odavihető), és akkor a fürdő már annyival könnyebben fűthető, másrészt nem okoz gondot, ha valaki fürdik, másikra pedig rájött a szapora!

2013. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

jaaaaajjjj... azért sztem ha valaki most épít házat, az a minimum, h duplakomfortos lesz. magyarul: 1 wc egy kis külön helyiségben kézmosóval, illetve egy másik a fürdőben.


ez különösen akkor hasznos, ha gyakran fogadsz vendégeket, és nem szeretnéd, h mindenki betrappoljon a fürdődbe az utcai cipőjével.

2013. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A wc-t én is külön javasolom. Valaki bemegy szagosítani te meg utána fürdőzgetnél pancsiznál? Hát?
2013. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
A legjobb ha kinéztek mindenből ami nektek kéne, leméritek mindet és otthon egy valami méretaránnyal kicsibe és vastag filccel kontúrozva kivágjátok ami lenne benne. Aztán még az elrendezését is tudjátok tologatni. A megmaradó helyeket meg kiméritek nektek elég lenne e. A4es lapon ha szorozzátok a cm-t 0,3-al akkor 1m lesz 3 cm, azon jól látszik minden.
2013. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:

* elírtam

Ha cm-ben mértek 0,03-al szorozva 3cm lesz a méterből. De úgy is észrevetted volna. Én így rendeztem és bevált.

2013. jún. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!