Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sorházi középső lakás, egyik...

Sorházi középső lakás, egyik oldalán üres lakás, az a fal penészedik, mi a gond, hogyan orvosolható orvosolható e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Milyen szakemberhez kell fordulni ilyen kérdéssel? (azt se tudom kihez tartozik a téma). 3 éves az épület egyébként, állítólag ki kell száradjon, de ez már a negyedik éve hogy vizesedik és penészedik de csak azon a falon ahol a másik oldalt nincs lakó.
2013. júl. 8. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kemény dió. T.i. ez van akkor is, ha a szomszédban nincsen fűtés, de lehet akkor is, ha a közös fal nedvesedik. Célszerű volna valami építészeti szakemberrel megvizgáltatni a helyzetet. Addig is próbálj intenzívebben szellőztetni.
2013. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez új ház tehát kívülről szigetelt, ami valószínűleg nem páraáteresztő.

A másik lakás nincs szellőztetve, -gondolom fűtve sem volt - így ott az építési nedvességből is maradhatott. A pára mindig a szárazabb irányba igyekszik, méghozzá eléggé intenzíven. Ez az irány pedig a Te lakásod.

2013. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen kívülről szigetelt meg amit írtam hogy sehol máshol nem penészedik csak azon az egyetlen falon... nem értem. Megnézetjük természetesen csak ezt sem tudom hogy ki az a szakember aki megbízható is , mert nyilván nem ingyen jön ki megnézni és szakvéleményt mondani és egy kalap k....szakvéleményért nem fizetnék viszont ilyen ismerősünk sincs, senki aki építész lenne vagy mérnök vagy bármi.

Illetve ha valóban ez a gond hogy a szomszéd nem szellőztet (mert valóban nem szellőztet) és minusz 10 ben sem fűt egy fokot se- akkor gondolom annak a lakásnak a párája ami nem tudott távozni felénk jön de vajon meddig még??

2013. júl. 9. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Építéskor a szerkezetbe több tonna víz kerül, aminek ki kellene száradnia.

Alapesetben kb. 1 év kell egy egy tégla épület teljes kiszáradásához, úgy hogy nincs fűtve és folyamatos a szellőzés (tehát lakatlan az épület).

Ha lehetne beszélni a szomszéddal akkor most nyáron egy ablak mondjuk bukóra (akár a wc ablaka), a helységek meg egybenyitva (összes ajtó kinyitva).

2013. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 T-ohm ***** válasza:
mivel nincs szomszéd, én biztos lennék abban hogy a nem fűtött lakás miatt az a leg hidegebb fal, ami miattt ott csapódik le a pára ( a te lakásodban lévő pára) hiába szigetelt a ház, attól még nem lesz meleg egyik lakás sem, ha nem fűtik télen, mindenesetre szellőztetni kell, illetve páraelszívót érdemes használni, plusz felkeresném a szomszédot, hogy akár ott lakik akár nem, fűteni kell a lakást télen.
2013. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi most erre jutottunk mi is, párátlanító lesz beüzemelve. A szomszéddal már beszéltünk korábban de hiába nem érdekli az egész. Nem szellőztet és nem fűt, a gázórája sincs fent egész pontosan. Nem értem ez miért éri meg neki...
2013. júl. 15. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!