Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Meredek hegyoldalba miből...

Meredek hegyoldalba miből érdemes lépcsőt építeni?

Figyelt kérdés
olcsó, tartós megoldások érdekelnének. Ha a beton a legtartósabb megoldás, akkor mit érdemes tenni rá? vannak valami jó ötletek, új megoldások (járólapon kívül) Beton helyett olyasmire gondolok, mint terméskő, farönkök, vagy valami ami jól mutat, és nem mászkál el ahogy mozog a föld (hegy) Hátha van olyan ötlet, amiről még nem hallottam.

2013. júl. 14. 12:05
 1/3 T-ohm ***** válasza:
Én beton lépcsőt csinálnék, amit kővel raknék ki, igazából kő lépcső betonba rakva, stabil alapot kell neki csinálni hosszú lépcsőknél illib bevasalni az alapot és ha nagyon instabil a terep akkor diletálni is érdemes mert ha repedés keletkezik valahol, ott bejut a víz, onnantól kezdve már el is kezdődik a szétfagyás, fát nem ajánlom, mert 2 évente újra kellene festeni, hogy tartós legyen, de mivel járkálás lesz rajta, úgyis lekopna első évben, ha a kő lépcsőt jól megcsinálják akkor burkolat sem kell rá, hisz a kő is egy természetes burkoló elem, nagy méretben meg építő elem :)
2013. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2013. júl. 14. 22:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Most nézegetem, hogy 1 db sóskúti kő 100 Ft. Az önmagában is megáll ha 5-8 centire mögésüllyesztve rakod a következő sort - ha nem szimplán betonlépcsőt szeretnél, hanem kőburkolatosat. A kőlapok négyzetméterára 2-3 ezer Ft, 1 nm sóskúti kőfelület (22 db) 2500 ft. Vagyis a beton árát megspórolod, a kőtégla meg ugyanúgy fog reagálni fagyra mint a kőlap.
2013. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!