Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel érdemes bekenni a fát,...

Mivel érdemes bekenni a fát, (fenyő) hogy ne rohadjon szét? Tetőléchez lenne fogatva háló, és a lécet? A sima festék is megvédi? Olcsó legyen, és tartós, kinézet mindegy.

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz értem a kérdésed, + ez a háló dolgot. De a tető lécet stb. nem szokták festeni.Esetleg elvétve szú ellen szokták megforgatni a szarufákat ,vastagabb gerendákat ,rovarölő anyagban. A nejem dédnagyszülei háza 1926-os építésű, a mai napig áll ,ás a tetője hibátlan, elmondások alapján nem volt a fa lekezelve semmivel !
2013. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tető lesz, hanem amolyan kinti madárvolier. A tetőléc fogja a drótot tartani az oldalán és a tetején. Azért akarom bekenni valamivel, hogy ne rohadjon szét a sok víztől, ami ráesik. Fáradtolajról hallottam, de az is magába szívja kipróbáltuk.
2013. júl. 16. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A tetőlécet impregnálva vásárolod ( tehát kezelve van ),de

folyamatosan ráeső eső ellen ez nem elég.

Kendd le kétszer , háromszor vastaglazúrral , az megvédi , de nem olcsó.

Ólcsó és jó festék nincsen , mindegyik festék drága , kivéve a nagyon gagyik ( Baumax,Obi kerítésfesték ), de azok meg nem érnek semmit.

2013. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor felejtsd el a fenyőfát !!!! Akácfa v keress valami bontott vasat,ha nem szánsz rá pénzt. Pl :betonvas ,nem drága és az életben soha nem megy tönkre.
2013. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tóth Renátó válasza:
Mészel kend be tüzépeken lehet venni
2013. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mész. kipróbálom, az van itthon. Egyet már fáradtolajjal kentem le, azt mondták itt az öregek azzal jó, kértem is a szomszéd bácsitól egy fél litert. Megmutatták, hogy az ő kerítésük 30 éves, fenyő, de még jó, és azzal van kenve.
2013. júl. 26. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!