Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kapu előtti rész betonozásához...

Redrum kérdése:

Kapu előtti rész betonozásához kell engedély?

Figyelt kérdés
A kapu előtt közvetlenül aszfaltozott járda van. Erre szeretnék rábetonozni, mivel ez elég mélyen van és így nehéz autóval beállni. Kell ehhez valami engedélyt kérni pl önkormányzattól vagy valami ilyesmi?

2013. júl. 21. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen a járda még az ingatlanhoz tartozik, és annak a karbantartása a tulajdonos dolga, szóval nem kell rá engedélyt kérned, de érdeklődd meg azért az önkormányzatnál, mert tudtommal ha valaki térkövezne mondjuk és azzal felbontaná arra kellhet már engedély.

Nálunk amikor én akartam engedélyt kérni hogy megcsináljam a kocsi beállóhoz a betont akkor nekem ott azt mondták hogy nem kell ha nem érinti az utat mert addig enyém a terület és én dolgom a rendberakása, kivéve ha az önkormányzat pályázatot ír ki olyanra hogy az egész utcába lecserélik a járdát akkor nem. Én erre emlékszem 3 éve még ezt mondták nekem.

2013. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elvileg kellene ,de nem szoktak foglalkozni vele .Örülnek ha a lakok szépítik a környezetüket,és pénzt raknak a város területébe.1-es. Az a rész ugyanis az önkormányzaté. A tiéd a kerítés vonaláig !!!! A karban tartása az a ház tulajdonosáé!!!
2013. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!