Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Konténerből házat? Többi lent

Konténerből házat? Többi lent

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy építenék egy házat konténerekből.

Viszont én nem egy mobilházat akarnék, hanem egy hosszútávú befektetést.

Nézegettem árakat egy konténer 500k körül van.

Ha mondjuk veszek 10 db-ot akkor már bőven elég egy hatalmas házra (persze nem akarok annyit venni) de ha jól gondolom építési költségben jobban kijön, mint egy hagyományos ház.

Viszont ezek a konténerek fémből vannak és gondolom egyáltalán nem szigetelnek.

Van valami tippetek, hogy hogyan lehetne egy ilyesfajta házat felépíteni?

Mivel kell szigetelni egy kb 300 m2-es háznál ez mibe kerülne.

Valamint mennyire költséghatékony, tehát egy normál házhoz képest, ha nagyon jó a szigetelésem akkor mennyi lenne a rezsi?

Illetve milyen engedélyek kellenek ehhez az építőanyaghoz.

Arra gondoltam, hogy csinálnék egy külső "ál" falat, hogy kívülről ne lehessen látni, hogy egy konténerház, hanem úgy nézne ki, mint egy rendes ház.



2013. máj. 27. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak ötleteket tudok adni :

[link]

2013. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Építész ***** válasza:
26%

Megnyugtatlak, Magyarországon nem kapsz rá engedélyt, ugyanis építőanyagot felhasználni csak annak a műszaki megfelelőségi tanúsítványa szerint lehet. A konténert tárolás céljára gyártják, nem lakóház építésére.


Ez a kívülről építek egy falat, hogy ne látszódjon nem működik, ugyanis a hatóság ellenőrizni fogja, hogy mit és hogyan építesz. A végén meg lebontatják az egészet mert szabálytalan és szabályossá sem tehető....

2013. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem én nem úgy értettem, hogy elfedni.

Szabályosan gondoltam azt csak azért csinálnék, hogy kívülről ne látszódjon, hogy konténerház.

Egyébként Ausztriában sem lehet ezt meglépni?

2013. máj. 28. 13:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja egyébként a neten egy fórumon azt találtam, hogy a konténerház nem minősül épületnek, ezért építmény adót sem kell fizetni.

Na erre mit lépsz?

2013. máj. 28. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:

A valótlan nyilatkozat eljárási bírságot eredményezhet



A hatóság a rendeltetése alapján minősíti az épületet, és ha kiskonyhát, ágyat, asztalt talál a kukatárolóban, akkor nem fogja elfogadni a tulajdonos nyilatkozatát, és fennmaradási engedély benyújtására (és valószínűleg építésügyi bírság fizetésére) vagy bontásra fogja kötelezni az építtetőt.


Az Étv. 2. § 10. pontja alapján épület: „jellemzően emberi tartózkodás céljára szolgáló építmény, amely szerkezeteivel részben vagy egészben teret, helyiséget vagy ezek együttesét zárja körül meghatározott rendeltetés vagy rendeltetésével összefüggő tevékenység, avagy rendszeres munkavégzés, illetve tárolás céljából.”

[17:41:57] peter petr: ad 2) ha egy konténert elhelyeznek az ingatlanon, az még nem épület, de amennyiben már a konténerben tárolni is akarnak valamit, azzal már a konténer rendeltetést kap, és innen kezdve már építési engedély vagy bejelentés is kell az elhelyezéséhez.

2014. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]


lehet építkezni:)

2014. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!