Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi ház hőszigetelésénél...

Családi ház hőszigetelésénél árdemes-e nem utcafronti, hanem szomszéd felöli részre nemevakolatot tenni vagy ugyanugy megteszi a kültéri diszperzit is?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

A nemes vakolat mindenféleképpen esztétikusabb, de ha spórolni szeretnél lehet festéket is alkalmazni, de semmi szín alatt sem diszperzitet, hanem valamilyen kültéri homlokzatfestéket válassz. A diszperzit egy beltéri festék.

Ettől a falfelületed nem lesz megvédve az időjárás viszontagságaitól. Válassz kültéri festéket, és ha nem akarsz évente festeni és mag akarod védeni a vakolatodat, akkor egy jobb minőségű homlokzatfestéket válassz.

A Modakril az egyik nagyon bevált, jó minőségű, hosszú védelmet biztosító festék, de van a Caparol és sok más festék. Mindenféleképpen szakembertől kérj tanácsot a választásról, mert minden gyár dicséri a saját termékét, de a szakember tudja, hogy melyik a részedre ár, értékarányban a legjobb.

2013. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A festés nem éppen a hőszigetelést pótolja .A szomszéd felőli oldal nem a te házad oldala ? Kinek festesz,a szomszédnak ,vagy magadnak ?
2013. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha ezen akarnál spórolni akkor neki se kezdj !!!! / Egy ilyen beruházáson spórolni kb 50e ft./

A külső homlokzat festék szinte 0 , a színezett vakolathoz képest !

2013. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
3-as v ok. Ja ! a hőszigetelő anyagot ragasztóval vonják be. Ami ugye nem vízlepergető hatású stb. Az üzletben is azt ajánlják,hogy 3-4évre de max 5-re külső homlokzati anyagot kell rá felvinni,mert tönkremegy nélküle .Ezt ne felejtsd el.
2013. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 21. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem félrevezettek téged.

Az, hogy a hőszigetelő rétegre nemes vakolat kerül, vagy festék, semmit sem befolyásol az esztétikán kívül. És ugye a hőszigetelésen lévő szürke vékony vakolatra mindegy, hogy nemes vakolat, vagy festék kerül, mert a hőszigetelést nem a díszítő réteg képezi. És amint elsőként írtam, ha a festék jó minőségű, és megfelelő réteg van felfestve, ugyan úgy védi a szigetelést mind a nemes vakolat. Az igaz, hogy nem sokat spórolsz a festéssel, talán még több is lenne a munkadíj, mert két technológia szerint készítenék el a ház színezését, és a rátartás miatt mindkét festékből maradna, ami pocsékba megy. A festést pedig minimum két rétegben kellene készíteni, míg a nemes vakolat egy rétegben készül.

A 2-3-4 válaszokban fogalom zavarok vannak a technológiát illetően.

2013. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 os lehet hogy úgy gondolod hogy fogalom zavarban szenvedünk,te vagy csak az okos a hőszigetelésben.A festésben lehet,mert szakmád lehet.Most csak a magam nevében,2 es irok .Nem hiszem hogy lenne olyan nemes vakolat,amely a 8-12 cm es külső hőszigetelést megoldaná .

Ugyan erre is mehet még nemes vakolat,de más egyéb olcsóbb is .Az igaz az olcsóbbak kevesebbet is tudnak .

2013. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 -es! Én azt írtam, hogy a hőszigetelésen lévő behálózott vakolatra lehet festeni, Úgy hogy megint fogalomzavar állt elő.
2013. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
A vízlepergető hatás miatt jobb a nemesvakolat. A sima festés/meszelés/akármi akkor jó, ha kap hidrofobizáló kezelést is utána, de akkor meg már nem olcsóbb...
2013. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A meszelés nem jó! A kipufogó gázok megeszik és vége.

Én homlokzatfestékről beszéltem

És a homlokzatfesték véd annyira , mint a nemes vakolat.

A Modakril egy rendkívül jó minőségű homlokzatfesték.

2013. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!