Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy 80-100...

Mennyibe kerül egy 80-100 nm-es ház teljes valamint szerkezetkész felépítése téglából, ytongból?

Figyelt kérdés

Azok válaszát várom, aki ebben dolgozik, építési vállalkozó vagy van tapasztalata ebben.

Eddig könnyűszerkezetes ház építésében gondolkoztam, de szerintem a téglából épült ház is megvan annyiból.

Ha valaki tud összeget írni, akkor a szerkezetkész állapot összeget is írjon.

Köszönöm


2013. júl. 22. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ az ár. Szerkezet kész állapotban benne van a falazat, kész tető, külső nyílászárók, csatorna és ahomlokzat szinezve.

Vállalkozóval építve kb. 120-130ezer forint négyzetmétere.persze függ a téglatípustól. Könnyűszerkezetesből se úszod meg olcsóbban, viszont olyan hőszigetelt házat kapsz ennyi pénzért, amit téglából lehetetlen építeni. egy hátránya van a bankok szerint nincs olyan jó, mint a tégla és csak 40% önerőtő adnak hitelt.

Egy 100m2 es könnyűszerkezetes ház, ha vállalkozóval építetted fel kb 16- 17 millióból megáll, téglából nem biztos. Viszont sok mindent meg lehet csinálni, ha ügyes kezű vagy és így még jobban tudsz spórolni. Én nem építenék téglát, főleg ezeknél az energia áraknál. Az álltalam épített 67m2 könnyűszerekezetes lakásban, idén télen a december-januári gázszámla 16ezer forint volt. ( fűtés +melegvíz) ezt egy tégla se tudja hozni.

2013. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A könnyűszerkezetes házad mennyibe volt?
2013. júl. 22. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, mert én csináltam az alapot, a dryvitot, a gipszkartont, villanyt vízet fűtést, burkolást.....

Csak a szerkezetépítést kellett kifizetnem, mert azt egy cég csinálta. Olyan 80 körül állt meg.

2013. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 plajer tibor ***** válasza:
felhívom a figyelmed, hogy az YTONG és égetett téglák teherbírása messze nem azonos. Ezért tervezéskor már el kell dönteni, hogy melyikből építkezel. Utólag gond lehet a variálásból. Valójában a MÉRNÖKI költségek és hőszigetelések fogják inkább meghatározni az árat.
2015. ápr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!