Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik vízmelegítő típust...

Melyik vízmelegítő típust ajánlanátok nekem? A gázosat vagy az áramosat?

Figyelt kérdés
Építkezünk és vacillálunk azon hogy melyik lenne gazdaságosabb...

2013. júl. 23. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajdú márkát ajánlom, nekünk vagy 5 másfajta volt és sorra mentek tönkre, mióta a Hajdú van semmi gond nincs vele. Amúgy áramos. A gázos elég gyenge, köszönhetően a fantasztikus nyomásnak, mely az egész ország területére jellemző.
2013. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

eleve a gáz olcsóbb mint a villany, így olcsóbban előállítod a meleg-vizet. átfolyós előnye, hogy annyi víz van amennyi kell, de fontos az állandó nyomás neki. vízkő mindegyiknek ellensége. de választhattok tárolóst is igényektől létszámtól függően. (hova mennyi víz kell, zuhany vagy kád van...)

gáznak egyébként állandó a nyomása amit szabvány ír elő, fűtőértéke változik, amit szorzó számmal korrigálnak az árban.

2013. júl. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A villany akkor éri meg ha van lehetőség éjszakai áramra. De jobb a villany a gázossal az a baj hogy könnyen lehet szénmonoxid mérgezés, ugye akkor a karbantartást csak szerelőre lehet bízni a villanyét pedig egy kis műszaki érzékkel bárki megtudja oldani. A hajdu márkák nagyon jók, főleg azok amiket még a régi típusok szerint csinálnak mert a tartályuk nagyon jó minőségű és 20-25 évig nem lesz velük gond megfelelő karbantartás mellett persze. A gázos bojlerhez meg kell szellőző meg minden vacak a villanyhoz meg nem.
2013. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Előttem már leírták a pro-kontra érveket. Hosszú távon a gázbojler gazdaságosabb, a gáz/villany ár meg egyaránt emelkedni fog, így mindig gazdaságosabb marad.


Ami a villanybojler mellett szól, hogy sokkal kisebb a karbantartás és kiépítés költsége, oda telepíted ahová akarod (gázt nem)

Míg a villanybojlert egy kicsi szakmai érzékkel megáldva mindenki ki tudja vízkőteleníateni, addig ez nem áll fenn a gázmelegítőre, és a gázmelegítőt extra ellenőrizni kell normál körülmények közt évente, ne hogy baleset történjen.


Tudtommal a előírások is sokat szigorodtak a gázbojler beépítését illetően.


Nekünk 16 éve Hajdu villanybojlerünk van. Egyszer cseréltem benne fűtőszálat, de akkor sem azért mert meghibásodott, hanem mert úgy gondoltam már ideje. Egyébként semmi gond nem volt vele.

Nem tudom ezt el lehet e mondani egy gázmelegítőről...nincs tapasztalatom.


Másik. Extrém esetben ha kiesne a közmű, villanyt lehet előállítani, ha nagyon kell, de gázt nem. Ezen lehet mosolyogni, de ma már ezt is be kell kalkulálni.


Teljesítménye már terhelés függő. Nálunk bőven elég az 1200 W-os.

2013. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A villany drágább!

A gáz veszélyesebb!

2013. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!