Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A konyhánkban szeretnénk...

A konyhánkban szeretnénk pultot csináltatni, és mondhatnátok tippeket, ötleteket, hogy miből építsük ezt! A kérdésem meg az lenne, hogy ilyen pultot készen nem lehet venni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de nekem nem egyértelmű, hogy milyen pultra gondolsz. Ha csak egy munkalap kell, akkor a legegyszerűbb egy lapszabászatban levágatni fából vagy laminált pozdorjalapból, és 2-3 nagy, erős polctartó konzollal felfúrni a falra. Többféle mintázatból és vastagságból választhatsz, de ha pl. félkörívesre akarod a széleit, azt is levágják. Ha mosogatót vagy elektromos tűzhelyet is szeretnél bele, annak is kivágják a helyet, de akkor a felfúrós módszer már nem jó. Az egyik ismerősöm téglából csinálta meg alá a „szekrény” részt (kb. pultmagasságig, tető nélkül persze), már eleve úgy, hogy előre kitalálta, mit hova akar. Utána szabatta le a pultot kivágva a megfelelő helyeken, rátette a tégla részre, és csak bele kellett rakni a mosogatót meg a tűzhelyet. A lenti rész meg, ahol lehetett, be lett polcozva, és fa ajtók kerültek rá.

Először azért nem árt tájékozódni egy lapszabászatban, mert asszem 60 cm széles a legszélesebb laminált pozdorjalap, csak hogy tudjad, mivel számolhatsz.

2013. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
Igen pontosítsd mert így sok minden lehetne. Lehetne cserélni a meglévő konyhabútor pultját vagy külön étkező pultot csinálni, ami lehet hosszában a falon vagy keskenyebb oldalával falon, és ugyanez csatlakozhat a konyhapulthoz is, lehet fix és lehajtható. A fix meg aztán jó sok mindenből is lehet. ...?
2013. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végülis a konyhánkat szeretnénk 2 részre osztani. Egyik része az ebédlős, a másik a főzős rész. És ezek közé kellene vagy 150 cm magas pult, (lehet egyenes is), aminek van a főzős rész felől egy kis deszka, amire lehetne pakolni például a fűszereket. És ez alá a deszka alá meg rakhatnánk például a kukát, nem akarunk beleépíteni semmi szekrényt, semmi tűzhelyet. Így téglából érdemes ezt kiépíteni, vagy lehet ezt készen venni?
2013. júl. 25. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Ebben az esetben én a legegyszerűbb megoldást választanám. Nem vagyok benne biztos, de ha téglából csinálod, akkor szerintem azon a részen fel kell szedni a burkolatot, azt inkább kihagynám. Én inkább raknék oda egy sima bárpultot, azt biztos, hogy lehet készen venni. Igaz, hogy alacsonyabb, de 110-120 cm már szerintem elég a térelválasztáshoz. Esetleg a plafonra meg szerelnék egy olyan pohártartós valamit, amik a sörözőkben vannak a pultok fölött (amiken a talpas poharak vannak fejjel lefelé felakasztva).

2013. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:

Lehet venni készen is. Ezt itt ismerem és élőben nagyon ízléstelen, de ez kapható volt vagy még kapható. Vagy másféle esetleg. Én csinálnék vagy csináltatnék és az olyan lesz amit kitaláltok, mérete is nektek kellő színe is stb.

[link]

2013. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, fölötte ha kevés a helyetek nagyon jó egy vagy két polc és az aljára lehet valami laposabb lámpát is tenni az asztalka fölé. Én csináltatnék mert akkor egy magasságba is lehet a konyhapulttal és azonos színű is, egybe is tudják tenni és egy láb középen amiből még választék is van.
2013. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bontott címeres tégla... esetleg kihagyásokkal rakva borospalack tárolóként.
2013. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2013. júl. 26. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!