Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik beépített medence a...

Melyik beépített medence a legolcsóbb?

Figyelt kérdés
A családomnak szeretnék beépített medencét. Sok helyen olvasgattam az interneten a típusokról. Találtam betonvázas medencét, fémfóliásat, polipropilént, de nem tudom melyikkel jönnénk ki árban a legolcsóbban. Az első 2 típus nem lenne nehéz, mert van több kőműves a családban , szóval megtudnánk csinálni, csak az anyag szempontjából nem tudom mennyibe kerülhet. Kör alakú medencét szeretnék kb 3,5-4-m x 1,1m. Láttam merev falút is, de azt úgy tudom nem ajánlatos föld alá tenni, mert nem fagyálló. Vagy ha körbe betonoznánk? Segítsetek! Köszönöm! :)
2013. aug. 4. 12:06
 1/1 Cabala válasza:

Létezik fémvázas medence, fólia belsővel amit akár felszínen, akár süllyesztve és körbebetonozva is telepíthetsz. Gyártótól, gyártmánytól függ.

Ha van kőműves és jó áron anyag, a süllyesztett, betonozott, falazott medence lesz a legolcsóbb mire elkészül.(!) Javsalom a PVC fólia borítást, amihez elegendő a 0,7-0,8 mm vastagság (szálerősítés nélküli változat). Ha kell, ezt még vízben is lehet foltozni.

Polipropilént UV állónak hirdetik, de ebben én kételkedem. Ha úszni is szeretnétek benne, a minimum 7m hossz, 3,5 m széles és 1,2m víz mélység javasolt, vagy ezzel egyenértékű kerek. Ellenáramoltató esetén is kelleni fog a minimum 4,5 m. Egyébként vízzel feltöltve is át tud teleni a medence, fagyos télen is, kellő előkészületekkel.

2013. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!