Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Veszélyben lehet a házam /...

Veszélyben lehet a házam / ablakom a kivitelező hibája miatt?

Figyelt kérdés

Pár éve kivitelezőtől vásároltam egy házat (ikerház-fél), amely oldalhatáros elrendezésben épült

Az ikerszomszédom van az utca felől, én pedig a telek hátsó részén.

A környezetünkben ugyanekkora telkeken önálló házak állnak, ezért így, hogy ez iker, az egy-egy

félre jutó telek nem túl nagy (de megfelel a szabályoknak, az 50% szabadon van hagyva).

A mögöttünk lévő telek eddig üresen állt, de hamarosan építkezni fognak. Nekem erre az oldalra

szoba van, viszonylag nagyméretű (kétszárnyú) ablakkal, ettől 3 m-re a kerítés, ami mögött a

másik telek található. Mivel tartok tőle, hogy elveszik a kilátást,megnéztem OTÉK, illetve a helyi

szabályokat. Megböbbenve olvastam, hogy az előkertnek (ami nekem nincs, mert az ikerszomszéd van ott)

5m a minimális nagysága, oldalt 1m (ez megvan) és a hátsókert pedig 6 m kell, hogy legyen. De

nekem itt csak 3m van! Annak idején nem is gondoltam erre, hogy bármi baj lehet, hiszen a kivitelező

mindenféle engedélyt megkapott és megbíztem benne, hogy érti a dolgát, ezzel foglalkozik.

Most viszont félek, hogy mellettem lévő építkezés miatt, még a végén én kerülök bajba. Van okom aggódni?

Mit tehetnek? Pl. befalaztathatják az ablakomat?


29/ N



2013. aug. 6. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Az meg van határozva, hogy nem lakószóbának ablakát min hány méterre tehet? Mert 3-re már szobaablakot lehet a szomszédra tenni. Az elég gáz lesz, ha a szomszéd 1 méterre teszi a wc, fürdő ablakokat a szobafrontod felé. És erre bizony engedélyt fog kapni, és bevallom én is így építeném a helyébe, mert nem akarnám nézni a szomszéd szobáit az én szobámból. Főleg ha a telek 17-18 méter széles csak. Sajnos nagyon rövid a telked, így még az sem mentene meg ha a szomszéd a telek végébe építkezne. Nem hiszem, hogy jogilag bajban lennél a kicsi előkert miatt.
2013. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben az ő házánál kell odafigyelni a tervezőnek, és asszem arra a részre nem tehet rendes ablakot, de ja, lehet hogy ott wc ablakot fogsz nézni.
2013. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!