Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az alsóbb szintek hogy bírják...

Granulátum kérdése:

Az alsóbb szintek hogy bírják el a feljebb levőket?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy az alapot lehet rendkívül masszívra önteni százezer tonna betonból, de nem tudom elképzelni, hogy az alsóbb szintek falai hogy bírnak el akár száz emeletnyi súlyt. Már magától a súlytól porrá kéne zúzodnia mindenféle betonnak meg téglának.

2013. aug. 18. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezért van a felhőkarcolóknak acél váza!
2013. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kéne porrá zúzódnia, elég nagy teherbírásuk van.


Persze minden anyagnak megvannak a korlátai, a mai falazóanyagokból 2-3 szint építhető, ennél több esetén már csak kitöltő falazat lehet.


A vasbeton szerkezetek meg hatalmas teherbírásúak, pl a világ legmagasabb épülete is ebből épült.

[link]


És valójában pont az alaptest az amihez nem feltétlenül kell sok beton, mivel a lényege a teherátadás, persze ez mindig az adott talajviszonyoktól, talajvíztől függ, ez utóbbi esetén pl ellenlemezt kell készíteni a víznyomás ellen, ami adott esetben tényleg elég vastag kell legyen.


Ezeknek a szerkezeteknek a méretezését általában statikus végzi, persze az építésznek sem baj ha kicsit ért hozzá, hogy nagyságrendileg meg tudja adni a méreteket.

2013. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A teherátadásról már hallottam, de ha pl öt ember egymás vállára áll, akkor az alulról második továbbadja a súlyt és nem nehezedik rá a felső három tömege?
2013. aug. 20. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogynem, de ha úgy van tervezve hogy az alsó elbírja, akkor a felsőbb is valószínűleg el fogja.
2013. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!