Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem akar feljebb mászni...

Vinchenso kérdése:

Miért nem akar feljebb mászni a vízhőfok?

Figyelt kérdés

Gyújtós után brikettel megy a kazán 50-55 fok körűl indítom a szivattyút és vissza esés (35 fok ) után egyatalán nem megy 40 fölé, szivattyú I. fokozaton tehát az sem gyors

tüzelő száraz (fa brikett)mi lehet a gond?

A kazán Totya vegyes 2" vizcsőhálózat, öntöttvas radiátorok


2013. ápr. 4. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Vagy levegős a rendszer, vagy túl kevés a kazán tejesítménye, vagy a brikett ad le túl kevés hőt.
2013. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért mert nagy felfűtési terület,közben meg hűl is vissza

Nagy hőt von el az öntött vas radiátor is .Holnap meg ne azzal a kérdéssel gyere,miért nehezen hűl vissza a fűtési rendszerem .Azt hőt amit beleadsz,azt ki is fogja adni .

2013. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 es sajnos nem jó a válaszod ,még megközelitőleg sem

Ha ugy lenne ahogy irod,akkor a kazán hőfokának rohamosan emelkedni kellene ,de pont nem ezt írják .Megértem te sem voltál kazánfűtő,de én igen .

2013. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-3 voltam
2013. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak tippelgettem. Köszönöm a kiigazítást!
2013. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké 5 ös ! a segitőszándék a fontos !!

3 as voltam .

2013. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől lehet...

Most mi is brikettel fűtünk, mert csak friss vágású vizes fát lehet ilyenkor kapni.

Januárban vettünk egy adag fát, kint van az udvaron fölkuglizva azóta is és mostanra elkezdett kirügyezni. :S

Nálunk öntvény kazán van, szintén öntöttvas radiátorokkal, 2"-os csövekkel, gravitációs rendszer, szivattyú nincs. Jó 200-220 liter víz van a rendszerben. Mégis brikettel alárakva 30-40 perccel a begyújtás után 80-90 °C-on vannak a radiátorok és ontják a meleget.


A tűz ég nálatok rendesen, kéményhuzat jó?

2013. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!