Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A mai jogszabályok szerint...

A mai jogszabályok szerint építeni lehet engedély nélkül 50 légköbméter és 3m-er gerincmagasságig épületet. Vagy 4 hónapnál huzamosabb ideig nem lakott épületet. Mi a valóság és hogyan lehet kivitelezni?

Figyelt kérdés
Édesapámnak építettem ezeknek megfelelően egy kis faházat a nyaralójára, de le akarják bontatni vagy büntetést kiszabni. Kint is volt az adott településtől egy mérnök és ő mondta hogyan, milyen paraméterek szükségesek a nem engedély köteles építkezéshez. Mit tegyek kérem segítsenek, mert apukám összerakott pénze nem akarom hogy kárba mennyen. Mit ronthattam el?
2013. aug. 20. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ide is csak azt tudom írni, hogy őt kérdezd: [link]

Ha nem a fórumán akkor privátban is talán segít.

2013. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szabad építeni csak épp nem emberi tartózkodásra szolgáló épületet, de azt se csak úgy, mert bejelentési kötelezettség van rá! A bejelentés pedig tulajdonképpen egy egyszerűsített építési engedély (rajzot kell készíteni, bemutatni az építésügyön, leróni a 10000 Ft illetéket...)


Így utólag fennmaradási engedélyt kaphatsz rá. Jó esetben bírsággal együtt kijön kb. 50 ezerből.

2013. aug. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!