Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vegyes tüzelésű Puffertartály...

Vegyes tüzelésű Puffertartály (1000 l) hőtágulása? 1500l víz esetében mekkora tágulási tartály szükséges?

Figyelt kérdés

Költségvetést csinálok fűtésünk korszerűsítésére. Egy 1000l puffertartály beépítése volna a cél bálás kazán használata mellett, és itt jön képbe a tágulási tartály.

1500l víz esetében mekkora tágulási tartály szükséges?

Találtam egy táblázatot ami szerint 400l tágulási tartály, kell, de ezt hirtelen sokkalom egy picit. Saját számításom alapján a víz tágulása 20C-ról 100C-ra 65 liter növekedést jelent? Valaki tud segíteni?



2013. aug. 21. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki szereli be? nem játék ám ez!!!!!!

Kb ha százalékot kell számolni, picit nagyobb tágulásit kell veni, mert nem fér bele annyi víz. A 100 literes elég lehet, persze függ a csövekben lévő víz mennyiségétől is.

2013. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

90/70-es Δt-vel 20°C-hoz viszonyítva 8-10%-ot szoktunk számolni, ez a te esetedben 120-150 liter.


Üdv.

2013. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem én szerelem be :) fűtésszerelő.

Én csak tájékozódom. És köszön a válaszokat!


De ha itt járunk hátha valaki tud segíteni, és jártas a dologba. Laddomat vagy keverőszelep + szivattyú?

2013. aug. 22. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!