Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit gondoltok, mennyibe...

Mit gondoltok, mennyibe kerülne így egy ház építése? Saccperkb.

Figyelt kérdés

Az alap megvan, viz, gáz, csatorna, mindenféle ilyesmi dolog be van vezetve. Pince is van.

Ne számoljuk bele a falfestést és a burkolati munkákat. Engem az érdekelne, hogy falakkal, tetővel, saccperkb mennyibe kerülne. Melyik megoldás a legjobb ár-érték arányban.

Szeretnénk a legjobban kijönni.


Köszönöm!



2013. aug. 29. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg kinéztem magamnak egy kocsit az autószalonban, de az ára sajnos nem volt kitéve. Szerinted mennyit érhet?
2013. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi m2-ről van szó?
2013. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőt pártolom. Semmit nem írtál meg róla, hány m2, tetőszerkezet, egyébre gondoltál. Szeretnék egy kutyát, legyen olyan... szőrös. Akkor most már tudod, milyet akarok?
2013. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

egy kilencven m2 ház anyagköltsége cseréptetővel téglából kijön szerkezetkészen kb. 7000000 Forintból. + munkadíj

dúrván 9 milla. Ezután jön az igazi költség, a belső gépészet meg miegymás,de az neked már megvan, ahogy írtad.

Könnyűszerkezetes anyaggal kb 1 millával beljebb lennél.Csak azt nem értem, hogy ha a ház még nem is áll, akkor hogyan lehet meg a víz, csatorna? Van még villany is, meg engedélyek, meg meó költségek, meg építésvezető, meg egy csomó minden. A belső munkák általában két. háromszorosát teszik ki a ház felhúzásának.

2013. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na most adok egy jó tanácsot amit úgy sem fogadsz meg.A falak felhúzása és hogy tető alá kerül az össz költség egy harmada.Az ember azt hinné ez a nagyja .De nem így van.Higgy nekem ne építkezz vegyél egy olcsóbb készet.
2013. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha használtat veszel, azt a magad szájízedre kell formálni, és az is egy rakás pénz.
2013. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

bocsánat...az lemaradt, hogy 100 m2...egyszer állt ott egy ház, csak leégett....alap megvan, pincerész megvan...valószínű ezért van bevezetve minden...

marhára nem értek hozzá, valószínű ezért is tűnik butának a kérdésem...

én nagyon nagyjából kértem, csövezéssel, meg villanyvezetékekkel együtt...fogalmam sincs a tetőszerkezetről és társairól...szerencsére lesz, aki értsen hozzá, tegnap pusztán kiváncsiságból tettem fel a kérdést, hátha akad pár tipp, tanács...

persze még nem biztos, hogy belefogunk a dologba...egyelőre érdeklődöm...a többi azért nem olyan érdekes, hogy mennyi lesz, mert azt a részt lassan csinálnánk, van rá lehetőség...egyelőre az érdekel, hogy wc, fürdőkád és konyhabútor ill járólapok stb nélkül mennyibe fájna egy ilyen...

akár könnyüszerkezetes, akár tégla és ami még csak van...bocsánat a hiányosságokért!

2013. aug. 30. 08:22
 8/9 anonim ***** válasza:

..hát még így is többismeretlenes az egyenlet.

Sokmindent nem tudni, pl. 1 szintes vagy tetőteres, városban vagy vidéken történne az építkezés (nem mindegy hogy a budai domboldalról, vagy egy szabolcsi faluról van szó), milyen az épület kialakítása a terven (egyszerű formák, vagy félkörívek, hullámos tető, stb). Ha tetőteres, akkor monolit födémes vagy betongerendás. Padlófűtéses vagy "csak" sima radiátoros (cirko) rendszer.. helyiségek belmagassága, épület magassága, stb, stb.. megannyi kérdés..

Így tényleg csak durva tippeket lehet tenni, annak meg mi értelme.

Szerintem jobban jársz, ha a tervet kiadod néhány építési vállalkozónak és tételes árajánlatot kérsz tőlük. Ilyenkor általában az árazatlan költségvetés a legjobb, mert azt könnyen össze lehet hasonlítani, bár a kivitelezők kevésbé szeretik, a végösszeg szempontjából viszont mindegy.


(1-es)

2013. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igazad van!

köszönöm szépen! :)

2013. szept. 2. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!