Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mit gondoltok arról a...

Ti mit gondoltok arról a kiadó lakásról ahol nem kérnek kauciót? Nem furi ez nektek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha amúgy a tulajok más okból is fuák (furán viselkednek, rossz előérzeted van) akkor ja, furi. Egyébként meg nem. Csak ritkaság :)
2013. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most nézünk nagyobb lakást, és az Aprod.hu-n sok olyan hirdetést látok ingatlanirodáktól hogy kaució nélkül kiadó lakás. A férjem azt mondta hogy azért mert az embereknek nincs pénzük. De nekem akkor is furcsa ez.

Köszi a választ :-)

2013. júl. 19. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Átverés. Ne is foglalkozz velük egy pillanatig se. Most hívtam fel egyet például. "Ingatlaniroda vagyunk" Na de akkor miért magánszemélyként van fent? "hát mi így szoktuk mindig!"

Meg hogy menjek be az irodába és 7000Ft-ért kiadják a tulaj elérhetőségét. Mondom felejtsük el egymást és leraktam.

2013. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg az is átverés ha az ár jóval olcsóbb, mint amúgy megszokott. Vagy nagyon gázos a lakás, de még inkább jellemző, hogy ilyenkor is ingatlanos van a telefon túloldalán aki azzal kezdi, hogy fizess pár ezret és kiadja neked a címet! Ahol aztán nem találsz semmit úgyse, tehát feleslegesen fizettél több ezret.


Szóval ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem is igaz, én azt mondom. NAGYON-nagyon kicsi az esélye, hogy belefuss egy irreálisan jó vételbe, gyakorlatilag nulla.

2013. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gondoltam hogy túl szép hogy igaz legyen! Ma én is hívtam egyet, de nem az aprodrol. Ez az ingatlan iroda nem kér pénzt, és holnap meg mutatja a lakast. Itt 2 havi kauciot kérnek. Majd meglátjuk...
2013. júl. 19. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja amúgy iroda nem gáz alapvetően, hallottam már aki jót fogott ki így. Van normális is köztük. De aki a leendő albérlőtől pénzt kér attól rögtön szabadulj!!
2013. júl. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, Én is így vagyok vele. Sajna megelőztek minket, mert akik előttünk nézték meg azok le is foglalózták sajna :(

Ebből is tanultunk. Minél hamarabb kell megnézni.

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 21. 21:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Kiadó szobát (nem lakást) béreltem néhány éve olyan helyen, ahol többnyire a főbérlő is ott volt (másik szobában).

Amikor beszélgettünk előtte, mondták, hogy nem kérnek kauciót, mert megbíznak az albérlőkben, és eleve olyanoknak adják ki akik szimpatikusak. "A kaució egyébként arra az esetre kellene, ha valami kárt okozunk, de akkor gondolják úgyis, lelkiismereti alapon megtérítenénk azt."

Mi, mint később kiderült jól jártunk egymással. Mindig idejében fizettem, megóvtam a berendezések állapotát, ha valami ügyet kellett intézni és nem voltak otthon, segítettem, ők pedig a hibákat kijavították időben, miegymás. Szóval összebarátkoztunk.

Nekik is jó volt ez a rendszer a későbbi albérlőknél is, mert hamarabb lehetett betölteni az üres helyeket.

Viszont később kicsit olyan hazárdjátékká változott a dolog abban az értelemben, hogy valaki egyszer csak gondolt egyet hirtelen elköltözik. Éppen nem volt otthon a tulaj a pakolászáskor, vagy nem sok cucca volt a bérlőnek, és nem derül ki egyértelműen a költözés. Utolsó 1-2 havi lakbért nem fizeti ki, és magánál tartja még néhány hétig a kulcsokat, tehát elvileg akkor jár-kel amikor akar.

2-3 eset megtörtént más albérlőkkel fenti szituációval, és azóta már ők is kérnek kauciót (hogy ne legyen ingyen szállás a dologból, és az ilyen esetek elkerülésére/ritkítására a kaució megtartása tökéletesen megfelel.

Persze hozzá kell tenni, hogy nem bejelentett albérletről van szó, így még nehezebb lenne bizonygatni a vitás eseteket a hatóságok előtt, hogy ki mennyi pénzzel maradt oda. De hát mindenki ott spórol, ahol tud.)

2013. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!