Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Radiátor mögötti hőszigetelés?

Radiátor mögötti hőszigetelés?

Figyelt kérdés
hőtükörfóliát vagy hungarocellt érdemes feltenni a radiátor mőgé?

2013. szept. 4. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy -vagy. Nem mindenki foglalkozik ezzel. Én biztosan nem szedem szét a fűtésemet ezért. És szerintem nagyon nem is szép. Bár láttam már szépen kicsempézetett .Szerintem nem mérhető a különbség.
2013. szept. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi hőtükör lapot használunk. Olcsó, több méretben kapható (pl. BAUMAX-ban, SOLFLEX gyártmánynéven).


Általában nagyobb, mint a radiátor. Méretre szabjuk, a radiátor tartó lemezeknél a szélétől egy-egy "csíkban" bemetsszük, így könnyen behelyezhető a radiátor mögé.

Nem ragasztjuk, hanem felső széléhez közel, radiátor hossztól függően, 2-4 helyen, méretre vágott fa, műanyag léccel a radiátor és a fal közé szorítjuk. (Lehetne alul is, de nincs rá szükség.


Fűtési idényen kívül le szoktuk venni, bár így, hogy megírtam, elgondolkodtam, hogy okát nem tudom.


Alig látszik.


Hatása lehet, mert a lapok mögött a fal érezhetően hidegebb, mint a környezetében.


Még nyáron is használom, autóban, szélvédő árnyékolónként, illetve ülésen levő, vagy - kombi autótípusnál, ahol ablak van a csomagtartón - vásárolt áru takarására.

2013. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!