Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 85 m2-es házat mennyiből...

Crv kérdése:

Egy 85 m2-es házat mennyiből lehetne tető alá felhúzni úgy hogy még a vezetékek nincsenek meg csak a vakolás és betonozás?

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok és nem keresek rosszul,fiatal vagyok és nagyon ebben jár a fejem hogy most kell időben elkezdenem magamnak külön lakást építeni.Venni nem akarok mert szét lenne verve úgy is mert nem tetszene sok minden így a használt ház árából meg hozzá rakok és felhúzok egy vadi újat amit aztán nem kell szétverni hanem rögtön úgy lenne megcsinálva ahogy elképzelem és tetszik :)
2013. szept. 13. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:

1 vagy 2 szintes, netalán pincézetlen, vagy pincézett?

Tervek mennyire bonyolultak?

Honnan szerezteted be az anyagokat?

Milyen anyagokból épülne fel az épület?

Vidéken, vagy városban?

Magyarországon, vagy külföldön?


Ha jól értem, akkor a vezetékekkel nem számolsz, sehogy sem, csak azzal, hogy meglegyen az alapozás, a falak, a nyílászárók, és a tetőd, és be legyen vakolva, belül lefestve? Mert akkor ezt piszkosul gyorsan felejtsd el. A kábeleket, a csöveket a falakban/padlóban/mennyezetben vezetik el, legalábbis napjainkban, mert ha látható, az úgy esztétikailag is csúnya, meg nem is a legpraktikusabb.

És sanszos, hogy nem is húznák neked fel úgy az épületet, hogy nem kötik be a szükséges vezetékeket.


Mondanám, hogy gondold át még egyszer, vagy inkább többször!!!

2013. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vidéken.Valószínűleg téglából és jól szigetelt lenne majd a ház.Az logikus hogy a falban lennének,de akkor kalkuláljuk bele azt is!Mindenestől alapozás,falazás,tető,nyílászárók!
2013. szept. 13. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugat Magyarország:

220.000-től a csillagos égig/m2 kulcsra készen anyaggal, munkadíjal.

2013. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kulcsrakészen kell, tehát burkolatok, meg minden nélkül, jó, a vakolat legyen benne, úgy nagyjából olyan 150.000-200.000/ négyzetméterrel számolhatsz.


Viszont ez még mindig nagyon sok mindentől függ. a 150.000 a legalja, harmadosztályú anyagokkal, olyan osztályú munkával, stb. Ezt most nem a statikára értem, hanem az esztétikára, anyagok milyenségére.


Ha gondolod, keress meg privátüzenetben, aztán tudok neked ebben kicsit bővebben infót mondani, feltéve, ha vannak pontosabb elképzeléseid.

2013. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!