Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy ilyen könnyűszerkezetes...

Egy ilyen könnyűszerkezetes ház mennyibe kerülne? Tovább

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=nYO1pmrU7WE


Ilyen szigetelés elég lenne amit ezek tesznek rá?

körülbelül mennyit lehetne lefaragni az árból ha ismernék 1-2 embert aki tudna nekem faanyagot szerezni?



2013. szept. 16. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

kérdezd meg őket, sztem ez volna az egyszerű

[link]

én min 20cm-t tennék rá, bár nem kedvelem ezeket a házakat

2013. szept. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Első kérdés, hogy mennyit szánsz rá?

Most változik az építői jogszabály is, szóval te magad biztosan nem tudod majd összerakni, kötelező lesz hozzá a szaki !!!

Én szintén fa házat szeretnék építeni, azzal a különbséggel, hogy belül még 15 cm-es YTONG falazó lenne mennyezetig húzva, nálam a válaszfalak is abból lennének, nem pedig gipszkarton.

Magyarul meg van ez a fa váz közötte 10 centis lépésálló szigetelés, erre kívül-belül 18, vagy 22 mm-es vízálló OSB lap. Kívül 5 centis szigetelés, belül a kész faltól 1-2 centi elhagyva, és felhúzva a 15 ös YTONG. Ez azért, hogy belül bármit fel lehessen akasztani a falra később bár mikor. Megkérdeztem kőművest, és más szakikat, ez így 70 centis normál falnak felel meg, a hőszigetelése kiváló. Már csak az ablakok és ajtók üvegfelületének kell jó értékűnek lenni. Még egy meglátásom van a videóval kapcsolatban: Nagyon sok ilyen könnyűszerkezetes ház padlásán jártam már, és felülről a gerendák között csak a szigetelés van befektetve, én erre még rakni fogok 22-es OSB lapot, így legalább a padlásra a lomokat is fel lehet bárhova pakolni, és nem kell vigyázni, ha fenn lépkedsz, hogy ha elveted a lépést beszakadsz a hálószóbába pl.. Nem utolsó sorban megjegyezném, hogy 1 cm fa én úgy tutom, hogy 5 centis kő falnak felel meg szigetelés szempontjából.


Gerendáknak, és tartó oszlopoknak a videón is hosztoldottakat alkalmaznak, nem sima szőrös gyalulatlan nyers fát, ezt remélem tudod, mert a sima Tüzépen kapható általában Luc fenyő ha nedvesen kerülne be, és majd szárad, akkor később komoly gondokat okoz.


Viszonyításképp itt van a hosztoldott, gyalult, szárított anyagra ár: [link]

2013. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A szigeteléshez tudok hozzászólni. Bőven elég lenne! Kívülre kb 10 cm nikecell-t tesznek, és a videóban nem láttam, de általában a falakat kőzetgyapottal töltik ki, ez további 15-20 cm szigetelés, ami több mint elég. Fontos, hogy a padlás is szigetelve legyen, ide a lehető legjobb szigetelést tedd! Nem érdemes spórolni rajta mert a meleg levegő ugyebár felfelé száll így a tetőnél tud elszökni leginkább a meleg.
2013. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A videóból nehéz megmondani, de sztem 5/15cm pallóból építik a falszerkezetet, ezt ugye kitöltik szigetelőanyaggal. Én kívülre nem OSB lapot tennék ( igaz abból is van jó minőségű )hanem CK lapot, sokkal merevebbé teszi az épületet. Az ötcentis külső szigetelés elég kevés, én 12cm raknék rá,az maximális értéket mutat, vastagabbat felesleges rá rakni, mert már nem javítana a hőszigetelésen. A zsindelyfedést sem ajánlom, egy házra cserép való. Ebben a kivitelezésben kb. 160 ezres árral kalkulálj négyzetméterenként. Ez természetesen kulcsrakész ár, bár függ a felhasznált anyagoktól. Ha van kérdésed szívesen válaszolok privátban, mert ház építéssel foglalkozok, tudok referenciával is szolgálni meg természetesen ÉMI engedélyel is. A faanyag kiválasztásával meg óvatosan, mivel később ez lesz a ház teherhordó fala, fontos a jó minőségű faanyag.
2013. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!