Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy pincét meg lehet úgy...

Egy pincét meg lehet úgy csinálni, hogy lakásként funkcionáljon?

Figyelt kérdés
Domboldalon lenne a pince északi bejárattal. Mivel nincs annyi pénzem, hogy most rendes ház legyen rajta viszont a domb miatt a pincét meg kell csinálnom, ki lehet úgy alakítani, hogy élhető is legyen és ne egy nyomasztó luk legyen? Ha képeket is tudnátok mellékelni annak nagyon örülnék.
2013. nov. 27. 13:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Meg lehet,de nem ajánlom,mert ott szörnyek is élhetnek :D
2013. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Igen nekünk is úgy van meg csinálva nagyon jó csak a anyagi költsége nagyon nagy lehet :)
2013. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A megfelelő szigetelés végett magasak a költségek? Én egy kb. 20-25 m2-es pincére gondoltam tudom, hogy picike és lakni is szűkös benne, viszont nagyobbra sajnos nem futja :( Tehát úgy mik dobják meg nagyon a költségeket?
2013. nov. 27. 15:19
 4/11 anonim válasza:
Simán lehet ! Ismerősöméknek is ilyen van.Bár ott van rendes ház is ráépítve, de szerintem nagyon hanglatos a pince is
2013. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Borospince? Esetleg egy beton szuterén?
2013. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát már hogy lehetne???? és a fũtést tán hogy lehet megoldani? Szóval a ház alatt a pincébe.
2013. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Meglehet. Viszont a fűtés miatt a számla magasabb lesz :)
2013. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
na ha lehet soroljatok fel olyan fũtési kellékeket amivel pincébe lehet fũteni.Addig amíg senki nem mond semmit addig nem hiszem hogy lehetne valamivel is fũteni. A hõsugárzót Ne írjátok ide mert rengetek áromot fogyaszt egész télen. mert az költözik pincébe akinek nincs pénze. na valami egyszerũbb illetve olcsóbb fũtési kellékek vannak????
2013. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak pincére nem tudom ,hogy működhetne.

Nem egyszerű, nem olcsó, és a ház felette van:

Légfűtéses rendszer, maszek alapon készített kanyargós fémelemek, és csövek hegesztve, ezek mennek fel a házba is , ahol szellőzőnyílásokon megy be a meleg levegő. Lent a pincében, ahol maga a tűztér van, elrekesztett helyiség, és innen is ágaznak hőcsövek a pince többi részébe, ami úgy van kialakítva, hogy egy nappali, egy szoba, egy konyha és maga a kazánrész. Fa-szén tüzelésű. Illetve a konyhában egy gázkéményre kötött gázkonvektor.

2013. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) Első körben mivel a telek elhelyezkedése olyan, hogy oda muszáj pincét rakni, viszont nincsen annyi pénzem, hogy rajta rendes ház is legyen, ezért gondoltam, hogy pincével kezdeném és azt tenném "lakhatóvá". Egyébként nem nagyon találok a interneten ilyen jellegű lakásokat csak borospincét, klub szobát, könyvtárat. Mivel nálam a domb miatt a pince nem lenne mélyen, ezért gondolom, ha raknék rá pár ablakot, talán barátságosabbá tehetném, és nem valami sötét kísértetház lenne. A célom, hogy minél élhetőbb legyen.
2013. dec. 4. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!