Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van olyan közületek, aki...

Van olyan közületek, aki megbánta, hogy faablakokat rakatott be a házába?

Figyelt kérdés
6 éve tettünk be új, jó minőségűnek mondott ablakokat, de nagyon megbántuk! Belül nincs vele gond, de kívülről elkezdett befeketedni majd rohadni, pedig egyszer már leápoltuk lazúrral. Bárcsak a műanyagot választottuk volna!!!

2013. nov. 29. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem a fa ablakkal van a gond.Hanem,hogy 1x már leápoltuk lazúrral.A fa sokkal jobb minőség mint a műanyag,csak 1 baj van vele,hogy karban kell tartani./amit ti nem tesztek / A lazúrral kb 2 évente át kell kenni,2 soron.És az 1-ső előtt alapozni kellett volna és majd min 2x lazúr. De ha karbantartják még 100-év múlva is fa. És bármikor javítható,ha valami nem oké vele,de a műanyagot nem fogod tudni meggyalulni stb. Ja és az igaz gazdagék 90% fa ablakokat raknak be.És a csórók meg mind műanyagot.Csak 1 példa ,1db 120x150-es műablak 30-35e ft, egy ugyan ilyen fa 45-50e ft. Mit gondolsz miért ,mert sz arab mi.
2013. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ácsi! Készen lealapozott, lazúrozott, nem natúr! ablakokat tettünk be: tehát itt nem mulasztottunk semmit! Az lehetséges, hogy a 6 év alatt nem 1x, hanem legalább 3x (3x2 év= 6 év)át kellett volna kenni...
2013. nov. 29. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
A fa már magában mutatja, mikor kell kezelni, de így látatlanban nehéz megmondani. Az első felsorolta a lényeget. Ám az is megleget, hogy valami gombafertőzött anyagból lett kivitelezve és így ha nincsen meg az alapos első kezelés, akkor annak annyi.
2013. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Én igazat adnék a kérdezőnek, mivel egy jó ablakot nem kéne gyalulgatni, hanem csak állítani rajta.

A fa idővel vetemedik, hiába a leggondosabb szárításokon ment át, egy nagy méretű akár el is deformálódhat.

Igen, kezelgetni kell 3-5 évente - pl vastag lazúrral 2 rétegben, ami igencsak megdobja a költségeket hosszútávon, mert ez négyzetméterenként 5000 ft körül mozog. Vagyis ablakonként ennyi kiadás 5 évente.

Nem beszélve arról, hogy a szigetelő gumit igen könnyen össze lehet kenni - ezt beragasztani egy festő sem fogja.


A műanyag ablakok is kibírnak 50 évet, a fa is kibír vagy 50-70-et, de ez idő alatt a műanyagra semmit, a fára már 50000-et ráköltöttél, vagyis többet mint az ablak ára maga.


Van egy rossz hírem: a műanyag ablakot is lehet festeni, de fóliázni is ha nem tetszik a színe vagy 30 év múlva lemattulna.

2013. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
..én már a thermo fa ablakról nyilatkoztam, nem a hagyományos 2 sorosról. Azt még lehet gyalulgatni.
2013. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lali az állat ***** válasza:

1. A fa ablak azért drága, mert drága az alapanyag és a gyártás költsége is magasabb,mint a műanyagé.

2. A fa nyílászárókat évente méhviasszal kell átkenni, akkor kb. megduplázható az élettartama.

3. Magyarországon kb 4 ablakgyártót ismerek, akinek a termékeit be merném építeni a házamba, a többi gyorsszárított belorusz anyagból dolgozik.

2013. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valaki itt az előbb írta, hogy a műanyag ablakok kibírnak 50 évet. Nos, ez nem igaz. Annakidején sajnos műanyagra cseréltem a régi gerébtokosakat. Már három év múlva után kellett szabályoztatni és utána minden évben karbantarttattam, mert az is vetemedett, deformálódott.

8 év után már a gumitömítés is cserélve lett rajta, aranyárban - hogy ismét jól zárjon.

Pár lépcsőházzal arrébb fa ablakokra cserélték, nem úgy mint én. Minden évben kenik valamivel még tán ápoló szett is van hozzá - páros években csak ápolóval talán - de az ő ablakuk még patent. Én 15 év után a lecserélésben gondolkodom, ha ezt a telet kihúzom valahogy...


Én ott tévedtem el, hogy amikor műanyag ablak vételre adtam a fejem, akkor már volt egy 30 éves műanyag székem, ami 30 évet simán kibírt állagromlás nélkül, azt hittem az ablak is ilyen lesz. Sajnos a benne lévő fém alkatrészek vetemedése miatt ez nem így történt...

2013. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Akkor valami gagyi minőséget vettél, természetesen szándék nélkül. Nálunk 1993-ban lett beépítve NK műanyag ablak (talán a cég már megszűnt) és nemhogy nem sárgul, nem mattul, de csak az első évben kellett utánaállítani. A pattintós tartozékok közül a zsanértakaró ami idővel lecserélésre került. Gondolom műanyag és műanyag polimer között is van különbség mint fa és fa között. Fa ablak is tönkre tud menni kezelés mellett is és nélkül is 7-8 év alatt is és 40 évet is kihúzhat probléma nélkül. A különbség a műanyag és a fa között, hogy eközben a fára költöttél a festésre, a műanyagra nem. Bár én csak szobafestő vagyok, tudom, hogy az emberek mennyire utálják a csiszolással járó port, a pakolászást, felfordulást 5 évente, hiába kötik össze falfestéssel. Az anyag és a munkadíj (idő) az nincs ingyen, még ha magának csinálja is az ember. És ezt meg kell szorozni 5-6-10 alkalommal...

2013. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lali az állat ***** válasza:

#7

Bevittek az erdőbe sajnos, lehet kapni normális minőségű műanyag ablakot,de az a legolcsóbbnak hirdetettnél 30-50%-kal drágább.

Nincs mese, felhígult a szakma is és az alapanyaggyártás is (köszönjük Lengyelország és Kína),de kis utánajárással be lehet szerezni olyan műanyagablakot, ami 20-30 év múlva is ablak lesz.



#8


Akkor azt még talán én gyártottam. :) A cég ugyan megszűnt rég, de azok az ablakok a mai napig működnek. A Roto zsanértakarói amúgy ma is porladnak, de az ablakkal semmi gond.

2013. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!