Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha 5 éven belül adom el a...

Ha 5 éven belül adom el a házam, kell-e adóznom? Milyen esetekben nem kell?

Figyelt kérdés
3 éve vettem egy házat 8 millióért, el is kezdtük csinálgatni, de úgy néz ki, hogy az önkormányzat meg akarja venni, és tett is érte, hogy el akarjam adni. Nagyjából 10-t fogok kérni érte a ráfordítások miatt. Egy faluval alrébb meg tudnék venni egy tip-top kis házat 2 millió körül. A kérdés, hogy elkerülhető-e az adó fizetés. A teljes összeget az új házra fordítanám.

2013. nov. 29. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

számoltasd ki itt:

[link]


vagy olvasgasd:

[link]

(hogy 2014-ben hogyan lesz, azt csak a jó Isten tudja!)

2013. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az eladást úgy is ügyvéd csinálja ő tudni fogja hogy kerüld el az adózást. A te esetedben egyszerű lesz hiszen veszel egy másik ingatlant. Én 5 éve adtam el a házam. Akkor az adózás mértéke attól függött mióta volt az enyém az ingatlan. Mivel több mint tíz éve az enyém volt rám a legalacsonyabb adózás vonatkozott. De mivel vettem másikat így nem fizettem semmit. Nálam ez úgy nézett ki hogy eladtam a házat 4.6 millióért és az ügyvéd azt mondta ha már 1 millát adok egy másik ingatlanért 1 éven belül akkor nem kell adót fizetnem. Nem is kellett. Bár az igazság az hogy az adóhivatal ki vonult megtekinteni a vásárolt ingatlant. Gondolom hogy megnézzék a ház ér e annyit amennyiért vettem vagy csak egy romot vettem hogy ne keljen adóznom. De nálam minden rendben volt.
2013. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!