Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hangszigetelő szivacs, mennyit...

Hangszigetelő szivacs, mennyit ér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Stúdiószobát szeretnék építeni,ezért hangszigetelésre van szükségem.

A kérdésem az lenne hogy ezek a "Hangszigetelő Szivacsok" mennyire jók? Szóval ha ilyet veszek,és ezt ragasztom a falra,akkor a szobába maximumon hallgathatom a zenét,nem megy ki a hang,annyira elnyeli? Lehet hülyeséget írtam ezzel,de nem tudom mennyire hasznos,ezért kérdem. A tojás tartót ne említsétek,mert nem papírból akarom megcsinálni.



2013. dec. 19. 22:25
 1/5 Dreigang válasza:
100%

A szivacs (is) frekvenciafüggő, mármint a hangelnyelése.

A mély hangokhoz - amik pl. a szivacson szinte akadálytalanul haladnak át - nagy tömegű fal kell. Ha ez megvan, vagy nem szempont, hogy a szomszédok hallják-e a basszust, akkor a közép-magas tartomány visszhangmentesítésére jó lehet az akusztikai szivacsburkolat, hiszen erre gyártják. A stúdiószoba persze más, mint a süketszoba, mely utóbbit eszközmérésekre használják, és maximális hangelnyelésű falakra törekednek. Először próbáld ki így, berendezéssel együtt, és ha rossz, akkor jöhetnek a számítások és a burkolás.

2013. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A falak 60cm szélessek,akkor akarok rakni üveggyapotot,gipszkartont és úgy rá a szivacs,ez mennyire jó?
2013. dec. 24. 20:23
 3/5 anonim válasza:
100%
a szivacs csak arra való hogy beltérben ne legyen visszhang,szebb akusztika miatt...de maga a hang szigetelése szinte zéró,akárcsak a polisztirolnak. a legjobb ár érték arány amivel elérsz vmit,az rockwoll airrock kőzetgyapot 40mm-től...és blue acoustic(rigipsz)gipszkartonnal! tehát ha tutira szeretnél menni,akkor a válaszfal közepére teszel ilyen gipszkartont,majd mindkét oldalára 5cm-es kőzetgyapotot,amit 1-1 réteg g.kartonnal lefedsz.majd a belső oldalra(ahol zenélsz)ott ráteszel egy réteg szivacsot,aminek a felülete sok kis csúcsokból(kb.mint egy tojástartó)áll. tehát itt az utóbbinak csak a hangmegtörés a lényeg belső térben. a tömeg és szálas anyagok kombinációja fogja meg a hangokat! :)
2013. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval akkor adott a Fal ami 60Centi,és akkor úgy:

1: Üveggyapot

2: Blue Acoustic Gipszkarton

3: Hangszigetelő szivacs


Így már bivaly lesz a szoba? :)

2013. dec. 24. 23:53
 5/5 anonim válasza:
Én itt vettem. [link]
2014. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!