Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Panel lakás hangszigetelése...

Panel lakás hangszigetelése hangszigetelő szivaccsal megoldható? Ér valamennyit?

Figyelt kérdés
A szobákról lenne szó, hogy ne lehessen egyik helységből a másikba áthallani. A falak téglából vannak, műanyag az ajtó.
2013. okt. 23. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez ennél egy kicsit bonyolultabb. Az igazi megoldást az jelenti, ha szakembert hívsz, bár hangszigeteléssel foglalkozó (és hozzáértő!) ember nem sok van. Aki van, viszont piszok drága.


Én mindenképpen szendvisszerkezetet használnék. Elmondom, mit csináltam, talán nálad is beválik: gipszkarton falat építettem a téglafalra felfogott vázra, és alá üveggyapot szigetelést tettem. (Viszonylag nehezebb ásványgyapot táblák még jobbak lettek volna, de nem volt annyi pénzem.) A fal váza tetőlécből készült, speciálisan erre való rezgéscsillapító U vasakkal erősítettem a falhoz, és még Tecsound gumicsíkot is tettem az U vasak alá. Az eredeti tervem az volt, hogy a faváz és a gipszkarton közé is teszek Tecsound csíkot, de ezt sem tette lehetővé a budget.

A műanyag ajtó viszont elég kritikus, valami hangszigetelő (nehéz) ásványgyapottal töltött faajtót használnék, esetleg kettős ajtót.


A hangszigetelés lényege, hogy legyen hangelnyelő réteg IS és nagy tömegű réteg IS a láncban, amin a (lég)hang át kell menjen.


Kb. ennyi. Remélem jön valaki, aki ért hozzá, és pontosabb választ ad. :)

2013. okt. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. okt. 28. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!