Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új házat építsek vagy használt...

Sanyi19880304 kérdése:

Új házat építsek vagy használtat vegyek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, házat szeretnék. Azt nemtudom eldönteni hogy bele merjek-e fogni egy építkezésbe vagy használt családi házat vegyek.4 millió forintom van ha felveszek mellé még 4-5 milliót kitudnék hozni belőle egy új szolid családi házat? Azért kérdezem mert a használt házak is 7-8 millió között mozognak és voltunk is nézelődni de mindegyikre rá kellene még költeni még vagy 2-3 milliót.
2013. dec. 28. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak tervekre engedélyekre elmegy egy rakás pénz. Ne építkezz .
2013. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél olyat ami már kész, jó helyen van, és látsz benne fantáziát meg nem szar. Újépítésbe beledöglesz.
2013. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből 60-70 m2 házat tudsz építeni, ha van telked. Ha nincs...?

A használt házak sok helyen annyiba kerülnek, hogy abból új építésnél gyakran még az anyag sem jönne ki, nemhogy a telek, közművek, engedélyek, munkadíj!! is.

Mert az építőanyag mindenhol ugyanannyiba kerül (nagyjából!), a használt ház ára meg annyi amennyi.

2013. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne építkezz! Olyan eszement költségei vannak ,hogy belegebedsz és elszállnak a milliók aztán azon veszed észre magad hogy még csak szerkezetkész a ház! .Eleve telket is kell venned ,az sem két ft.

Sokkal jobban jársz egy kicsit lepukkant de alapjaiban jó házzal amibe beköltözhetsz és szépen apránként csinosítod.

2014. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mai árakkal elég necces,de azt is tudni kéne,hogy hol akarsz.Én mivel siófoki vagyok,errefelé elég drágák a házak,így hát azt gondoltam,hogy mobilházban lakom,amíg nem gyűlik össze annyi pénz,hogy egy "rendes házat" vegyek.Mindenesetre jobb egy régebbi(50 éves) ház,mert azokat viszonylag jól építették meg,én még nem nagyon tapasztaltam azokban penészesedést.
2014. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!