Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Központi fűtésnél van e olyan...

Lőrinc3 kérdése:

Központi fűtésnél van e olyan megoldás ami segít abban hogy ne kerüljön a meleg víz többé pénzbe?

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2013. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdésemen azt akarom el mondani hogy hallottam olyan megoldásokról hogy az előállítot meleg vizet lehet fürdéshez használni,én úgy tudom hogy a puffer tartályos megoldás az ehhez megfelelő.
2013. dec. 29. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Van.
2013. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A meleg víz sose lesz ingyen. A meleg vízhez két dolog kell: hideg víz és energia, amivel felmelegítjük. A hideg víz mindig pénzbe fog kerülni függetlenül attól, hogy egy szolgáltatótól veszed vagy egy saját kútból nyered. A melegítéshez szükséges energián viszont lehet spórolni, de ehhez először befektetés szükséges. Érdemes megvizsgálni, hogy egyáltalán érdemes-e belevágni, megtérül-e valaha a beruházás. A puffertartállyal fel tudod melegíteni a használati melegvizet is, de ez a rendszer csak addig működik még van fűtés. Köthetsz a pufferra napkollektorokat is, ezzel nyáron is tudsz vizet melegíteni.
2013. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szóval te abban akarsz fürdeni ,ami már többször is megfordult a fűtő testekben .Erre is van megoldás hőcserélő beépitése ,de annak is ára van .De a napkollektoros is ilyen .
2013. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szokratesz ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg hogy a fűtési előremenő vizet egy kettős falú bojleren keresztül. Ez 200 literes. Pár óra alatt felmelegíti a fűtési víz hőmérsékletére. Igazából nagyon nem jelentkezik meg az elfogyasztott fában, viszont a gázbojler télen ezért nincs használva.

Szerintem Te valami ilyesmire gondolhattál

2013. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen olyas valamifélére gondoltam amit a 6-os válaszoló irt én olyat is hallottam amit ki lehet zárni teljesen a rendszerből és ezáltal nyáron is fűthető.
2013. dec. 29. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Láttad már milyen víz kering a rendszerben ? Ne akarj abban fürdeni.
2013. dec. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hőtárolós villanybojler,amiben ha jól tudom van beépitett hőcserélö is,legalább is egyesekben. a hőcserélö az a tartályba épitett csőspirál,aminek a viztere független a tartályétól. Ha ezt a bekötést rákötöd a kazánra,úgy az fogja fűteni. De csak szivattyús rendszernél működik , gravitációshoz szerintem kicsi a bekötési keresztmetszet. Ahhoz neked kell maszekul ilyet csinálni. Fűtési vizet közvetlenül nem lehet használni ,mert pl. levizkövesiti a fütési rendszert. Vannak olyan kazánok amibe be van épitve a hőcserélő, igy abból közvetlenbe is nyerhető melegviz. Amit irtál az ingyen melegvizről gondolom nem komolyan mondtad. Tudod a rezsicsökkentést a kazán nem tolerálja. Van még a hőszivattyú ,pl lefúrsz egy kútat és az ezzal fűtesz. Ezt már lehet mondani ingyenesnek. Bármint a fűtést ,az nem kerűl többé pénzbe, csak meg kell venni a szivattyút.
2013. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha Hajdú bojlered van, akkor beteszel egy ilyent:

[link]

és nem napkolira kötöd, hanem a fűtési rendszerbe.

2013. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!