Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok levinni a szobámb...

Hogyan tudok levinni a szobámból pár fokot, valami házi, otthoni megoldás, hogy ne legyen ez a "dög" meleg?

Figyelt kérdés

klíma sajnos nincs, meg keret sem rá, hogy beruházzak egyre:( csak egy ventillátor, de az csak a levegőt keringeti, hűteni nem hűt. Már próbáltam mögé tenni jég akut meg ilyenek de nem sok eredménnyel járt:S:S Ti nem tudtatok hasonló esetben erre megoldást találni? vagy nincs olyan oldal ami ezzel foglakozik?

előre is köszi a segítséget!


2010. júl. 14. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
fellógatsz elé egy jéggel teli, laza szövésű konyharuhát, alá tegyél edényt
2010. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond hogy ennél pillanatok alatt elolvad, bár igaz több a semminél! Én még ajánlanám hogy az ablakodra tegyél napvédőt (amik a kocsi üvegére is szoktak)!
2010. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a ventilátor sokat fogyaszt, nekünk sincs, de nekem nem is hiányzik...mi a következőképpen orvosoljuk a helyzetet:


1. reggel elsötétítés..a legjobb úgy, hogy az ablakon kívül van a sötétítő pl. zsalu, redőny, mert így nem melegszik át az üveg. ha ilyen nincs, akkor sötétítőfüggöny


2. hideg vizes felmosás, garantáltan lehűti a lakást.


3. ablak, ajtó becsuk, hisz nem akarjuk hogy bejöjjön a meleg.


Így nálunk a házban 26 fok van, a kinti 36-hoz képest

2010. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudok mit tenni a 29-30 fokos tetőtéri szobámban... :(
2010. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Így van, a külső fényt és a forró levegőt nem kell beengedni (éjjel, reggel kell szellőztetni), és a hideg víz segít.

A ventilátor azért jó, mert az izzadás hőelvonó hatását támogatja.

2010. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tetőtéren szenvedünk. Szegény ventillátor megy mikor itthon vagyunk. Amúgy hűs vízzel fördő, ablak, ajtó zárva s elsötétítve ha kell. Aztán még, amit senki nem írt: padlószőnyegünk van az albiban, és hidegvizet tettünk az ablaktisztító helyére, mellyel hűségesen spriccoljuk végig az egész szobát. Hisz a szőnyeget felmosni nem tudom, mint pl. a konyhát.
2010. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen a segítségeteket! igyekszem mindet megvalósítani.

huhh a 30 fok az kemény azért a tetőtéri szóbában, ki nem bírnám:S

2010. júl. 14. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kívülről papírral leragasztottuk az ablakot, mivel redőny nincs sajnos és idetűz a nap. Sokat számít.

A ventillátor elé tettem két kétliteres üveget fagyasztott vízzel, az is hűt. Ha az utcára megyek, megmosom vagy bevizezem a hajam és összefogom, valamint van egy fehér kendőm, azt is bevizezem és a vállamra, karomra terítem, így nem izzadok le. Mindig van nálam egy fél liter víz, amiből újra tudom tölteni. Éjjel, amikor szellőztetek, minden ablakot kinyitok, sokkal több levegő tud így kicserélődni, valamint éjjel is megy a ventillátor az ablak elé rakva, hogy befújja a hűvösebb levegőt.

Ha itthon vagyok, óránként-kétóránként fürdök, és a hajam is bevizezem, amíg megszárad, addig is hűt.

Napi többször felmosok hideg vízzel, valamint a függönyt is spriccelem. De ezzel óvatosan kell bánni, mert ha nagyon magas a páratartalom, az melegebb érzést kelt.

Csak este főzök, napközben nem kapcsolok be lehetőleg semmit, ami melegít, pl. asztali számítógép, tévé, hifi... sajnos még a ventillátor motorja is fújja ki a meleget.

Reggel érdemes korán kelni (5-6 körül), ami dolgom van otthon, azt ilyenkor csinálom meg, mielőtt elmennék dolgozni, délután semmit nem csinálok, ami erőkifejtéssel jár, csak gépezés, olvasás, alvás.

De a legjobb egy fehér redőny az ablakokra, az nem szívja magába a meleget, a sötéttel ellentétben. És éjjel mindent kinyitni, reggel mindent bezárni. Sajnos mást nem nagyon lehet tenni...

2010. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hidegpárásitó...6ezerért vettem,eddig 30-32 fok volt benn (panel,sokadik emelet),most 25 és párás,eszméletlen jó,kimenni sincs kedvem
2010. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam le volt engedve a redöny egész nap a tetőtéri szobámban, de csak füllettebb lett a levegő.Tesómnál egész nap nyitva volt az ablak, redöny sem volt lehúzva és mégis hűvösebb van.Szerintem így a redöny már nem sokat ér.Ami segít ha locsolom az udvart, a járdát az ablak alatt, a terasz tetejét, így valamivel hűvösebb jön be és frissebb is.
2010. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!