Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új ház építésének mi a szabálya?

Új ház építésének mi a szabálya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 160 m2-es könnyű szerkezetes családi házat építeni, de sok mindent én magam akarok megcsinálni, mint pl ház beborítása, szigetelés, kertépítés, villanyszerelés, biztonságtechnikai szerelés, stb stb. A pincét kőműves végezné, illetve víz - gáz - központi fűtésszerelő, valamint az ács lenne, amit nem én csinálnék. Most emljtették, hogy lassan a testtel, mert elektronikus napló, én mint építtető nem is segíthetek egy szakmunkásnak sem, és minden munkafázis elektronikusan kell vezetni. Mit tegyek? Alapítsak egy céget, és azok a munkák amiket magam akarok csinálni erre bővítsem ki a tevékenységi kört? Rögtön biztos jön a kérdés, hogy miért én csinálnék sok mindent, egyrészt a munkámat én osztom be , másrészt rengeteget tudok vele spórolni, valamint így egy szakira sem kell várnom heteket, hónapokat, hogy beesik, mert errefelé ez a divat sajnos ...

Külföldi, azaz szlovák céget ígyis úgyis kellene alapítanom jövőre az is alkalmas lenne rá, vagy mi a megoldás?



#napló #ellenőrzés #építkezés #szakmunka #elektronikus építési napló
2013. dec. 30. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal kezd hogy fogadj fel egy felelős műszaki vezetőt vagy legalább is keress fel egyet aki ért ezekhez. Szerintem ott ahol laksz kell lenni ilyen embernek a polg. hiv.-ban. Őt kérdezd ezekről a dolgokról vagy ajánljon olyat aki ért ezekhez. Érdemes utánaérdeklődni hogy a te környékeden mennyire veszik szigorúan az ilyesmit. Ne hogy úgy járj mint én aki mint te is magam akartam ezt azt megoldani. Meg is csináltam pl: a villanyszerelést majd ezután szóltak hogy nem úgy van az. Csak villanysz. vállalkozó csinálhatja aki aláír és pecsétel az építési naplóba is. Gondoltam fogadok valakit egy 10-esért aki aláír. Mondanom se kell senki nem írta alá és nem vállalta a felelőséget az én munkámért. Fogadnom kellett egy vállalkozót aki szét barmolta amit csináltam majd újra húzott mindent 350-ezerért. Jelzem én kihoztam 80 ból de az is elveszett így. De ne hogy azt hidd hogy ennyi hiába szerelt villanyt az illető 20-éve mert ez se elég . Még kell egy hivatalos papírral rendelkező felelős műszaki vezető aki át veszi a villanyos munkákat. Ez plusz egy 10-es csak az aláírás mert kijönni nem jött. Ha lehet olyan szerelőt keress akinek ez a papírja is megvan. Ugyan ez a cécó a víz és k.f.-szereléssel. Úgy hogy azt felejtsd el hogy összejön a család és összedobjátok.
2013. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hanem akar idegösszeroppanást inkább vegyél egy használtat amire minden engedély meg van és azt alakítsd ahogy akarod.
2013. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
K b ezekeket mondták az ismerősök is, legfőképp azt, hogy vegyek használtat. De nem veszek, mert amennyit kérnek + a felújítás ugyanannyiba jön, mintha teljesen újat építek. Villanyszerelő itt pl baromi drága. Egy 140 m2-es lakást azt mondta, hogy anyaggal együtt amiben akonnektorok nincsenek benne 1,5-3,2 millió attól függ mit szeretnék. Azóta valahogy a telefonomból törlődött is a szám :)
2013. dec. 30. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nálam 350 volt 100m2 re a villany konektorok kapcsolók nélkül.
2013. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem tudom itt nálunk mi működik, de a villanyszerelőknek pl 5000 Ft-os órabére van, ami szerintem enyhén szólva is pofátlanság.A bajom az, hogy úgy veszem észre egy emberen akarnak meggazdagodni a szakik, mert ha látják, hogy van pénz, és igény is van a munkára, akkor gátlástalanok. Az árajánlatoktól már kezdek egyre jobban seggre ülni, ezért is gondolkodom, hogy inkább én csinálnám, amit tudok.
2013. dec. 30. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha építkezel mindenkivel fix pénzbe állapodj meg ne órabérbe.Nem tudom hol lakhatsz de felénk hiába kérnének órabért .
2013. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!