Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van vmi szabálya annak hogy...

Van vmi szabálya annak hogy kamerát hogy szerelhetek fel a házamra?

Figyelt kérdés
A kinti kerítésemet akarom figyelni és azzal az utca is látszódik ugye, szval ez így jó vagy nem? már mint hogy szabály szerint.
2011. okt. 2. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Abszolút tapasztalatlan vagyok ilyen téren, szóval lehet, hogy butaságot mondok. De szerintem ez így nem feltétlen jó. Ha látszódik az utca, nyilván látszódnak az ott közlekedő emberek is, és szerintem sérti a személyiségi jogokat, ha tudomásuk nélkül filmre veszed az embereket.
2011. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdem mert a szomszéd gyerekek nagyon rosszak az anyjuk meg nem szól rájuk és paradicsommal dobálják az ablakot meg vmi iszonyat hangos petárdával is eddig 2x, (tízen évesek) szval vmit kell tennem hogy én is tudjak vmit mutatni ha vhol panaszt emelek, és attól is tartok hogy utóbb a kerítést is össze firkálják majd ahhoz meg kellene látnom mindent.
2011. okt. 2. 18:55
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Énszerintem ilyen csak nagyvállalatoknál van hogy az utra nem láthat ki a kamer vagy ha mégis kilát a programmal kitakarják azt a szakaszt. Gyakorlatilag szerintem a kutya nem fog kérdőre vonni mit lát a kamerád. Ha kimegyek az útra és kamerázok csak úgy akkor az is bűncselekmény? Na ne már?! :) Csak a házad körüli területet kell hogy beállítsd ne a szomszéd házra akkor nem lehet baj.
2011. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg vedd fel a kamerával a két kis takonypóct és vág nyakon őket legközelebb aztán ha kérdőre vonnak megmondod hogy pofa be ott a kandikamera 3 heti videóanyag meg a vinyón. Feljelntés is lehet belőle. Figyeld meg szó nélkül elmennek többet se dobálják össze a falat meg nem dbálják be a petárdát.
2011. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak az én kerítésem nézni nem igazán megoldás mert a házuk elől dobálnak be hozzám vagyis úgy nem tudok felvenni semmit sem tehát kellene látnom az ő házuk elejét is ahonnan dobálnak! Ill még az is nehezíti a problémámat hogy más gyerekek is ott játszanak, beszélgetnek tehát akárki lehetett, az anyjuk meg ahogy ismerem be nyugtatózza addig magát.
2011. okt. 2. 19:07
 6/13 anonim ***** válasza:
hívd ki egy biztonsági cég szakembereit, akik felszerelik a kamerát... felteszem ők tudják a jogszabályt... ha meg nem, akkor neked ott a papírod, hogy nem a te hibád, nem te raktad fel, hanem szakemberek
2011. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Hivatalosan nem gyűjthetsz a közterületről adatokat. Ha így szerzel bizonyítékot, azt egy eljárásban nem lehet felhasználni, mert jogellenesen van beszerezve. Ha viszont neked az a célod, hogy megtudd, hogy ki a zsivány, akkor felszereled, és kész. Ha érdeklődnek a kamera felől, azt mondod, hogy nincs bekötve, csak kamu kamera. Csak akkor ellenőrizhetik, ha nyomozás van elrendelve, és ehhez házkutatási határozat kell. Ha te az adatokat nem rakod fel az internetre, akkor senki sem tud róla, hogy azokat gyűjtöd.

Sajnos azért vagyok ezen az állásponton, mert ebben az országban fejre van állva a jogrend, a bűnözőt védi, téged nem. Ha ebből ügy van, a hivatalos szervek nem azt kezdik firtatni, hogy kiskomám, ugyan miért kell neked dobálnod és garázdálkodnod, hanem el kezdenek téged vizsgálgatni, mint azt a bácsit, aki árammal védekezett a tolvajok ellen. Senki sem kérdezte meg, hogy apropó, mi az édes anyátok p...jának kell nektek más ember udvarába bemászni? Csak megjegyzem, hogy éjszaka nem uborkát lopni indulnak az ilyen emberek, hanem kirabolni és megölni az öreg, éppen nyugdíjat kapott, védtelen embert.

2011. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
19:56-os! ezzel már megyek vmire de köszönöm a többieknek is! ha vki tud még vmit ezzel kapcsolatban azzal csak okosabb leszek, thx!
2011. okt. 2. 20:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a jogszabályokat. De a velem szemben lakók tujákat ültettek,és elloptak belőle. Azóta az utcafronton van 3 lámpa és egy kamera a házuk falára felszerelve. Igaz,hogy először szólnom kellett nekik,hogy csináljanak valamit a lámpájukkal,mert az udvarom nappali fényben úszott,és a hálószobánk is. Kisebb égőt tettek bele, már több,mint féléve ott van.
2011. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A lámpa felesleges mivel infrás a kamera amit vennék.

Varifokális kültéri kamera, biztonsági kamera 36 Led 3 X ZOOM 4-9mm 420tvl Ts 0036 vagy Twin IR Kültéri kamera OS-275CIR de ez utóbbi inkább a kertemet figyelné később, szval ide nem kell lámpa mert éjjel is lát.

De lesz kamera az 100..

2011. okt. 3. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!