Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy kb 40nm-es...

Mennyibe kerül egy kb 40nm-es pince építése?

Figyelt kérdés

Inkább dombpince jellege lenne, a kitermelt földet visszahordanánk a szerkezetre, így keletkezne egy kis domb és nem is kellene túl mélyre ásni.


Belterületre építenénk, boltíves szerkezettel, kőmüves ismerősünk van. Le kellene szigetelni rendesen, hogy akár nyári konyhaként is használatba vehessük.


Úgy tudom engedély nem kell hozzá, de be kell nyújtani a terveket.


2013. dec. 30. 16:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Tervek elkészíttetése hogy működik?
2013. dec. 30. 16:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Miből lenne, kőből, betonból vagy vegyesen?

pl. egy kb. 20x20x38-as sóskúti kő 250 ft... Alapterület négyzetméterenként kell vagy 35-40 db.

2013. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Téglára gondoltam+ beton megerősítés. De nem értek hozzá az a baj. Minél olcsóbbra.
2013. dec. 31. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb ugyanott vagy, mert egy nagy a falazóblokk kitesz vagy 5 nagyméretű (bontott) téglát, azok darabja is van vagy 40-55 Ft, de kő meg nem mindenhol van. Szerintem az anyagköltség olyan 600-700e, a munkadíj közel 300-400e, ha a földmunkát magatok csináljátok. Végül is a falrakás 2 nap alatt megvan és kb ugyanennyi a betonozás..
2013. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!