Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért nem kapcsol azonnal a...

Miért nem kapcsol azonnal a nyomás kapcsoló?

Figyelt kérdés

A "házi vízmű" használatakor korábban, ahogy a tartályban lecsökkent a nyomás azonnal kapcsolt a nyomáskapcsoló, elindult a szivattyú és pótolta a kivett vizet. Most ott tartunk, hogy közel 3 perc telik el mire elindul a szivattyú, pedig a nyomás mérő órán egyértelműen látszik, hogy a nyomás teljesen leesett nullára és úgy veszem észre, hogy a feltöltési idő is hosszabb lett valamivel.

Tudna nekem valaki valamilyen tanácsot adni mi lehet a hiba oka?

Köszönöm , ha valaki veszi a fáradságot a válaszra!



2014. jan. 3. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég szutyok a minősége ezeknek a kapcsolóknak ,nem birják az ampert, be szokott égni az érintkezőjűk. Sokat nem tudsz vele kezdeni veszel egy újat, bár én már gondolkodtam olyan variáción ,hogy relét iktatok közbe.
2014. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Végül is működik, csak rettenetesen lassan.

Nincs beragadva, mert ki-be kapcsol ,de a veréb fészket rak a fán mire méltóztatik elindulni!!!! :-)))

2014. jan. 3. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az a régi rugós fajta (fekete dobozka), azon lehet állítani a rugó alatti csavar tekergetésével.
2014. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a tekergetést már "eljátszottam" és sajnos nem lett jobb semmivel.
2014. jan. 4. 09:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor megfáradt a rugó, elrozsdásodott a szerkezet. 5-6 év alatt tönkre megy párában.
2014. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem rozsdás, nincs semmi külsérelmi nyom rajta.

Hanem nekem eszembe jutott valami.

Ezekben a tartályokban (hidrofor), ha jól tudom van egy gumi membrán amit előnyomáson kell tartani.

Arra gondoltam, hogy talán ennek a hibája okozhatja a nagy lassulást.

Lehetséges, hogy kilyukad? Vagy esetleg más hiba ezzel kapcsolatban?

2014. jan. 4. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg először a tartályt felpumpálni, mert lehet az a hiba előidézője. Fújd fel gyári értékre, ha továbbra is csinálja, valószinű kapcsolócserére lesz szükség, mivel más nincs a vízműben.
2014. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!