Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek nehéz lenne...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek nehéz lenne engedélyeztetni egy barlanglakás építését?

Figyelt kérdés

A város ahol lakom hegy és annak sziklafala mellett van. Sokan építkeznek a hegylábhoz illetve a hegytetőn is. Én arra gondoltam hogy olyan hegylábi telken ahol sima függőleges mészkő sziklafal is van, egyszerűen kivájatni a szobákat ablakokkal, és belülről szigetelni. Nem kell építőanyag sem tető, csak ablakok és jó vízzáró szigetelőanyag (meg a hegy belseje mindíg +10 fokos), vezetékek, csövek, néhány kürtőt fúratni a kandallónak , szellőzésre, szenyvíznek stb...

Sőt tulajdonképpen építés sem történik hiszen az anyag ott van, csak esetleg arra kell engedély hogy a kiszámolt mennyiségű követ a telken kitermeltethessem!? Abba már nemigen szólhatnának bele hogy ez a kitermelés milyen alakú nyomot (ablakok helye, ajtó helye, belül nagy üregek) hagy maga után. Ahol repedt esetleg a szikla ott vasbeton statikai erősítést esetleg alkalmazni kell, de nem hiszem. Egy szigeteletlen helyiség lehet a pince/kamra.

Előny hogy oldalirányban bármikor tovább bővíthető 1-1 szobával.


Nehéz dolga lenne főleg engedély és bürokrácia ügyileg valakinek ha ilyet szeretne?

Olcsóbban jönne ki a kitermelés meg ami kell, tehát szigetelés meg ablakok, néhány vezeték és cső, mint egy komplett ház felhúzása (ahol kell még tégla, tetőgerenda, cserép rengeteg malter, beton, betonvas, alap gödör kiásása...)?

(A kitermelés csak légkalapáccsal történhetne, a környéken sokan laknak, robbantás kizárva. De azt nem tudom hogy ez olcsóbbá vagy drágábbá tenné-e.)

Vélemények?

Ti szívesen laknátok ilyenben?

Azért extravagánsan nézne ki nem? XD



2014. jan. 13. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
sose kapsz ilyenre engedélyt. tudtommal a barlanglakás nálunk tilos hivatalosan. eleve környezetvédelmi szempontból sem engednék, nem beszélve a ivóvízbázis miatt sem.talán tervezőt sem találnál ilyenre.
2014. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem feltételezem, hogy építhetsz ilyet mégha saját telken is áll a szikla akár egy borospince. Soha nem laknék ilyenben amiben magas a páratartalom és kvázi kifűthetetlen a szigetelések ellenére, továbbá 1-2 ablak adna némi természetes fényt.


Egyébként egy ház felépítésénél a falazás, alapozás nem egy horribilis tétel ahogy gondolod. Egy jó brigád 2 nap alatt felfalaz egy szintet, az anyagok messze jobbak már mint a terméskő és annyira nem megfizethetetlen ha pl. a gépészettel vetjük össze. Egy 100 m-es ház falazása 1,2 milából megvan. Ennyiből nem vájnak ki neked még 30 köbmétert sem.

2014. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!