Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Be akarom építeni a tetőterünk...

Be akarom építeni a tetőterünket, de úgy hallottam, hogy kell engedély meg építési vezető meg terv, és ez százezrekre rúghat.70m2-es lenne a tetőtér, nem tudom, hogy érdemes-e engedélyeztetni?

Figyelt kérdés
Nagy a lebukás veszélye? Olyat is hallottam, hogy már google earthről is ellenőrzik a házakat. Igaz ez?
2011. máj. 18. 16:24
 1/7 Jóska Pista Sanyi válasza:

Hát szerintem nem ellenőrzi a kutya sem hacsak nincs valami rosszakaród aki felnyom. De igen elvileg engedélyeztetni kell a terveket.


Szerintem a google earth-ról nem igen tudnak érdemleges adatokat megállapítani. Legfeljebb ha kimennek és megnézik. Másrészt meg kitudja mikori felvételek vannak a google earthon...

2011. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Gondolom a tetőt nem akarod lebontani...uh. nem kell hozzá sztem, tetőablak beépítéshez pedig nem kell engedély. Falakat meg akár gipszkartonból is csinálhatsz.
2011. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Igaz. És elég egy szomszéd, akinek nem vagy szimpatikus.

De tekintve, hogy nem egy kis beruházás, az a pénz már nem oszt, nem szoroz, százezrekre azért nem rúg, pár tízezer. Terv nélkül meg hogy gondolod? Értesz a statikához, építőanyagokhoz, ismered az előírásokat? Mert azért nem mindegy. :D

Btw ha van ablak a tetőtéren, előbb-utóbb tuti lebuktok, és a büntetés jócskán több lesz. Megéri?

2011. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem a kutyát nem érdekli hogy mit csinál a másik a tetőterével... nehogy már ennyire unatkozzon valaki! a közeget meg mégugysem érdekli... ám ha szerkezetileg nem akarsz nagy változást szerintem egykét fal meg egyéb ilyenekhez minek kéne engedély. hacsak nem bontasz meg valami főtartógerendát vagy ilyesmit:) nem fog senki beszólni hogy miért csináltad meg ahogy te szeretted volna...
2011. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nincs bunkó szomszédod, aki felnyom akkor nem buksz le.. google earthal meg lehetetlen ellenőrizni ezt
2011. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azt is vedd számításba, hogy nem tudod majd annyiért eladni a házat, mint amennyit ér, mivel a tetőtér feketén van megcsinálva, tehát a tulajdoni lapon nem szerepel lakótérként.
2011. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hali!

minden féle képen járd ki a hivatalos utat, engedéllyel, tervvel, mindennel, mert a büntetést lehet több százezer.

Múlt héten készítettem el, egy 92m2-es ház tetőtér beépítésének a dokumentációját. az ügyfélnek 90ezret számláztam.

2011. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!