Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Most akkor hány négyzetméter?

Most akkor hány négyzetméter?

Figyelt kérdés

Van egy 2 méter széles 4 méter hosszú és 2,50 méter magas szobám,hogyan számoljam ki a négyzetmétert? Mert én úgy számoltam hogy 2x4 az ugye 8 + még a plafon az 16,nem?

Vagy hogyan számoljam? Számításba kell venni azt a 2,50 méter magasságot is? Gipszkartonozni akarok,és azért kérdem,hogy mennyi cuccot rendeljek.



2014. jan. 17. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gipszkartonozni gondolom padlótól plafonig akarsz, a számításod alapján még a plafont is. Te a padlót és a plafont számoltad ki.


Van négy falad: 2db 2x2,5m-es, és 2db 4*2,5m-es, plusz van 1db 2*4m-es plafon na ezt kell összeadni, tehát 2*2*2,5+2*4*2,5+2*4=38m2 tehát összesen ennek a felülete 38m2


De ez már nem is tudom hanyadik ilyen jellegű kérdés mostanság

2014. jan. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,én 32 négyzetet számoltam utoljára,de nem is értem hogy miért,logikus amit leírtál :) Köszönöm a segítséged!
2014. jan. 17. 07:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen.
2014. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!