Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az új vegyestüzelésű kazánnál...

Horvath26 kérdése:

Az új vegyestüzelésű kazánnál miért jön vissza a füst ahelyett, hogy a kéményen menne ki?

Figyelt kérdés

Vettünk egy régi családi házat amit elkezdtünk felújítani. Egy köműves vállalkozót megbíztunk a kivitelezéssel.

A házban szerettünk, volna vegyestüzelésű kazánt elhelyezni, mihez a fűtés szerelő el is készített. A köműves vásárolt a tüzépen egy Schiedel Uni kéményt 200 mm-es átmérővel 7m magasat. Fel is lett építve még hozzá úgy, hogy a kazán a háznak neki épült melléképület pincéjében lett elhelyezve és a ház tűz falán támaszkodva lett felépítve a ház gerincétől kb 60 cm távolsággal arébb. A kémény így a földről nézve egy vonalban van a gerinccel a köműves szerint feljebb lóg legalább 10 cm-el.

A kazánt bekötötték, két darab 90°-os 160 mm-es átmérőjű könyökkel.


De begyújtáskor után ha kinyitjuk a kazán ajtaját a füst szembe kijönn az ajtón nem pedig a kéményen megy ki a csukott ajtó mellett is csak a kazánon belül kering a füst és csak egy része távozik a kéményen, de a kéményből kilépve is vagy vízszintesen vagy lefelé hozva távozik.


A fűtés szerelő szerint a kémény alacsony, ő szerinte meg kén toldani, úgy, hogy a gerinc felett legyen legalább két elemmel. A környéken lévő házaknak is legalább 40 cm-rel túl lóg a kéményük a tetőgerinceken. Ezt, ő úgy álapította meg, hogy tükröt tartott a kéménybe és azt mondta , hogy nincsben a csőben semmi, a kazán füstcsöve nem lóg túl a bekötésen tehát szabad útja lenne a füstnek. A kéménybe begyújtás előtt egy papír égettet el ami lefele esett a pernyéje, de miután a kazán fel melegedett újból megpróbálta és lebeget de nem szállt fel felé.


A köműves szerint így tökéletes a magasság ahogy ő csinálta szerinte rossz a kazán (Viadrus 5 tagos öntvény kazán 260 ezer volt az ára.) Más ismerősöknél úgyanígy bekötve ahogy a fűtésszerelő bekötötte működik.


Ismerősök szerint a kéményre rakjunk fel nyomásfokozó szélkakas szerű tárgyat.


Ebben kérném a segítségét, hogy hogyan tovább melyik szakembernek adjak igazat, és mit javasol mit tegyek, hogy végre ne fulladjak meg a füsttől?


ui. Más kémyényeken szoktam látni ilyen saválló kúpot, nekem olyat nem raktak rá a fedlapra, az nem lenne szükséges?



2014. jan. 17. 18:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Mint minden kéménynek ,ennek is kell lennie alsó tisztitó ajtójának .Ezt ki kell nyitni ,és egy összecsavart újságot meggyújtani,és a kéménybe nyújtani .A huzat elkapja lángot,a meleg levegő magával rántja levegőt.Ekkor gyorsan bezárni,és máris kazánból szívja el a füstöt .

Ha elsőre nem sikerül ,akkor kicsit jobban be kell melegíteni a kéményt.Tuti hogy húzza el a füstöt.

2014. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de már ez ki lett próbálva el elalszik a láng de a füstje is kifele jön a tisztító nyíláson, és ha a kazán bemelegszik és akkor nyitom ki az ajtót akkor is fele füst a kéményen a többi az ajtón jön ki.
2014. jan. 17. 18:54
 3/30 anonim ***** válasza:

Ha kazán hamu ajtó nyílásához papírlapot teszünk,ami teljesen lefedi,a többi nyílás zárva van ,akkor a papírlapot oda kell rántania ,és ott is tartani.Ekkor jó a huzat.

1 voltam .

2014. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Valahol fals levegőt szívhat a kémény .Rakjál kis tüzet a kémény aljába .Mivel új a kémény párás is lehet belül.

A légnyomás is befolyásoló tényező,hogy nehezen alakul ki a húzat .

2014. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ezt is próbálta a fűtés szerelő a kőműves jelenlétében de nem sikerült neki, és szerinte nincs huzat, de a köműves állítja, hogy így tökéletes. A gépész tervező azt mondta rakjunk rá minimum egy vagy két elemet és megoldódik a probléma. A kőműves szerint nem kell és ő nem is fog rá rakni. Mit tegyek keresek mást mikor ő hozta és építette a kéményt, ő mérte ki is, hogy mekkora kell.
2014. jan. 17. 19:06
 6/30 anonim ***** válasza:

A kazánnál a felső levegő nyiláson kellene a levegőt adni .

Olyan éghető anyagot berakni,ami könnyen és nagy lánggal fog égni .Ilyenkor a nagy meleg levegő is nyomja magát előre .Ha megy füst már a kémény tetején lehet az alsó szabályzót is kinyitni .

1 voltam .

2014. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Ennyire rossz nem lehet egy kémény a magasság miatt.

A kazán füstcső bevezetésénél a kéménybe,ott is lehet

meggyújtott papirral ellenőrizni a húzatot.A lángot be kell szívnia .Egy méteres füstcső is beszivja a lángot ,nem egy ilyen magas kémény .

1 voltam

2014. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy álltok a dologgal.De még van egy ötletem ,ha eddig nem indult el a kémény.Kazán fűst csövét kivenni,és lezárni a nyíást.A tisztitó ajtónál begyújtani,és most már sehol sem szivhat kémény levegőt,csak itt alul .ha beindult a huzat,kicsit ki kell fűteni a kéményt .

1 voltam

2014. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Hát erre nem tudok mit írni, csak annyit, hogy ami kéményünkön ami füst ki is jön az vagy vízszintesen el terül a tűzfal mellett, vagy lemegy a szomszéd udvarába. A szomszédnak a kéménye a tetőgerinc fölé nyúlik 20 cm-el, de amikor tavaly kazánt cserélt meg kellett emelnie egy szigetelt bádogkéményel még másfél méterrel de nála a füst mindig oldalasan de felfelé szál. Én teljesen el vagyok keseredve, hogy egy ilyen rendszerre fizettem ki ennyi pénzt.
2014. jan. 17. 19:22
 10/30 anonim ***** válasza:
Teljesen érhető a füst elhelyezkedése.Hideg a fűst,és képtelen felfelé emelkedni .Amint a meleg levegő áttöri a kéményben lévő hideget,azonnal indul a huzat is .Egy fára csavart petróleumos ,vagy gázolajos égő rongynak nagyobb hőfoka van .Ugy kell a kéménybe bedugni,hogy kicsit mozgassa a levegő,mert annyi huzat azért lehet.
2014. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!