Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű rendszernél a...

Vegyestüzelésű rendszernél a zárt vagy a nyitott rendszer az előnyösebb?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyitottra esküszöm. De manapság a zártat favorizálják. A nyitott biztonságosabb. Az enyém is zárt volt de mióta a bátyám ugyan ilyen rendszerében a kazán felrobbant átalakítottam. A vize felforrt a kazánban az ő hibájából a lefújó szelep meg nem nyitott ki. A kazán kirepült az ajtón.A robbanás megemelte a tetőt. Hát én ezért nem favorizálom a zártat. Van egy kis gigszer és a víz nem tud hova tágulni és kész a baj. Az eredetileg zártra tervezett rendszerem ami nem gravitációs simán működik nyitottan is.
2014. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt a nyitott rendszert tartom előnyösöbbnek .

Mer itt a tágulási tartályban több vizet tudok tartani ,mit egy zárt tágulásiban .Ha kazánban felforrna a víz,a kazán,és a tágulási tartály közt mozog a víz,még az elhűlésnek is van lehetősége.Ha megállna a szivattyú,/műszaki ok ,villany kimaradás / a melegedő víz felfelé igyekszik,a hideg meg lefelé . Ez bármikor bekövetkezhet,akkor is ha a kazánban nagy tűz van .Ilyenkor az a szabály,hogy a tüzet mérsékelni kell ,vagy még meg is kell szüntetni .De ez a tűz vízzel való lelocsolásával nem szüntethető meg .A lényeg a lényeg,utat adunk a felesleges víz tágulásának ,nyomásának .

2014. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a válaszom az 1 válasza elolvasása nélkül írtam .

Nagyon jókat irt ő is .Bizony olyanokról tanultunk a kazán fűtő iskolán .

2 voltam .

2014. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A zárt előnye: kisebb oxigéndiffúzió (nem rozsdásodik belülről), lassabb párolgás - bár ha a tágulásit a minimálisan szükséges méretűre méretezik, akkor ezzel el is vész az előny. A magasabb nyomás miatt nagyjából mindegy, hol a keringető, nem fog kavitálni. (A nyitottnál a szívócsonk a tágulási becsatlakozási pontjánál kell legyen.)


Hátrány: drágább. (pl. átlag ötrétegű műanyagcső csak 90 fokot bír zárt rendszerben, de az alacsonyabb nyomású nyitottban elbírja 100 fokosat is. Csak nagyobb nyomást bíró kazán jó hozzá, meg kell egy csomú biztonsági berendezés. Az üzemeletetése is nehézkesebb, ha véletlenül megforrna a víz, nehezebb pont a szükséges mennyiséget utántölteni.

2014. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lionelectric válasza:
Az idén építettem be vegyes tüzelésű kazánt. Meghagytam az eredeti zárt rendszerű gáztüzelésű fűtési rendszert. A vegyes tüzelésű kazánra építettem egy nagyon rövid nyitott kört kört: kazán, tágulási tartály leágazás, szivattyú, 30 kW-os FÉG hőcserélő primer köre, visszatérő ág. Még a primerbe a kazán aljánlevő csonkba raktam egy biztonsági szelepet, amelynek érzékelője a kazán tetején van, és ha 95 fok fölötti a kazán víz, hideg vizet enged a kazánba. A kazán hőfokát automatikus huzat szabályzóval tudom szabályozni és jól is működik. a kazán vizet +/- 5 fokon belül a beállított értéken tartja. A hőcserélő szekunder köre rádolgozik a zárt rendszerű fűtés körre egy másik 40 W-os keringető szivattyúval. Azt hogy a gáz és a vegyes tüzelésű kazán ne keringesse a másikban a saját meleg vizét, egy-egy visszacsapó szeleppel oldottam meg.De így egyszerre csak kazánt használok. Fontos szempont volt,hogyha kimarad az áram, akkor is többszörös biztonsággal védjem meg a vegyestüzelésű kazánt a túlhevüléstől, robbanástól.(itt 3-szoros a biztonság: tágulási tartály, huzat szabályzó, biztonsági hidegvíz szelep) Az idén kiválóan vizsgázott a rendszer, tudom ajánlani.
2015. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!