Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri az házba napelemes...

Megéri az házba napelemes fűtésberendezést építtetni? Nagyon bonyolult lenne? Megérné, mint több százezret fizetni a gázért? Elromolhat? Javítható?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok kérdésem van, de azért szeretnék legalább néhányra választ kapni. Előre is köszönöm!

2014. jan. 18. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Az idei telet elnézve ha így haladunk jó pár év múlva biztos,de egy normál igazi telet elnézze nem.
2014. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Napelemes(elektromos) biztos, hogy nem érné meg.

Napkollektoros(vízmelegítős) a központi fűtés rásegítőjének/előmelegítőjének már meggondolandó.

A legmegbízhatóbbnak a talajszondás/hőszivattyúst tartják.

2014. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem igazán éri meg , drága és később elromolhat , illetve elavulhat.Egyébként a napelemeket inkább melegvíz-készítésre használják , a fűtéshez sok energia kell , ha fűteni akarsz vele akkor tele kellene pakolni a teljes tetőt ( gyakorlatilag mini-erőművet kellene építeni ).


Melegvíz készítésre egy kombi-gázkészülékkel , vagy egy

faelgázosító kazánnal ( ami vizet is készít ) jobban jössz ki pénzben.Szerintem.

2014. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó kombi gázkészülék ára ( 140m2 ) : 600-800e + gáz bevezetése

Egy kombi faelgázosító ára: 1,2-1,4M + kéménybélelés

Egy bojler melegvízkészítéshez : 40-80e + éjszakai áram kialakítása

Napelem melegvízhez 2 főre: 400-500e

Hőszivattyús rendszer fűtésre : 3-4 millió

Mini naperőmű a tetőn : 10 M ( de eladhatsz áramot is )


Az elektromos fűtés beruházási költsége kicsi ( napelem nélkül ), az áram viszont drágább még a gáznál is.A napelem beruházási költsége nagy , 15 év alatt térül meg , addig biztos elromlik , meg elavul.Tehát meg kell várni amíg olyan napelemet talál fel valaki , ami rentábilis áron termel áramot.


Melegvízkészítésnél egy bojler kb. 1,5 - 1,7 - szer annyit fogyaszt pénzben mint a kombi gázkazán .

A legkényelmesebb a gáz , csak a termosztátod kell tekergetned , jelenleg egy jó rendszer már versenyképes a fával , mivel a gáz 20-30 % - al lement (Viktor - rezsiháború ) , a fa ára meg 10 % - al felment ( elektronikus útdíj ). Viszont hohy mi lesz a jövőben , azt csak a jósok tudják és a végtelenségig Viktor se tudja megállítani Záhonynál a gázárat , ha a világpiacon felmegy ( és felmegy ) , akkor előbb - utóbb itt is begyűrűzik...



A hőszivattyú drága és addig jó amíg kedvezményes rá az áramtarifa , ha azt megszüntetik akkor bukta van ( a gázarral ugyanez volt 20-30 éve , vezesd be olcsó , hopp aztán drága lett ...)


Szóval a vágyaidat a lehetőségekkel kell összeegyeztetni :

- tehát ha kényelmes típus vagy ,és nem baj ha csak 20,2 fok van ( felvesszük a pulcsit ) akkor gáz

- ha tudsz olcsó fát szerezni a haveroktól és elviseled a fafűtéssel járó munkát ( és szereted a meleget ) akkor fa

- ha a Mátrában bánya mellett laksz és tudsz szerezni szenet ( lignitet ) olcsóért, nem zavar a szénpor és a savas eső akkor szénelgázosító

- ha manager típus vagy , jó kapcsolataid vannak és szeretsz pályázatokat írni , vagy van 10 milliód amivel nem tudsz mit kezdeni akkor pályázhatsz hőszívattyúra,

napelemre, mini erőműre

- ha mezőgazdasági termelő vagy és olcsón hozzájutsz olyan melléktermékhez amivel tüzelni lehet ( széna , bála ,apríték,magok ) , akkor speciális kazán adagolóval

- ha asztalos vagy , vagy hozzájutsz száraz fűrészporhoz , akkor fűrészporral tüzelő kazán

- ha szerelő vagy és rákötöttél a szomszéd pékség áramára, , elektromos fűtőtest



Nagyjából így ( szerintem ), én is sokat gondolkodtam rajta....

2014. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az árakkal nem nagyon értek egyet. Egy jó minőségű kombi gázkazán már van 400ezerért is, falelgázosító meg egy millióból is megoldható.

De akövetkeztetés helye az előző válaszolónak :)

2014. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

17:51

Gratulálok!

Jól összeszedted.

2014. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Egy mondattal: sosem fog megteerulni.
2014. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, elég hasznosak ! :)
2014. jan. 19. 13:25
 9/10 anonim válasza:
Attól függ... Ha passzív vagy zéró energiás házat építesz megéri. Mi ilyenben lakunk, nem is ajánlanék mást.
2014. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én panelban élek gyerekkorom óta, nálunk másfél éve van napkollektor, csak a vízre, és kb. egyharmaddal csökkentek a meleg vízzel kapcsolatos költségeink (fűtés és a csapból jövő meleg víz).
2014. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!