Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendulát hogyan tartsam...

Levendulát hogyan tartsam (nálam ez bonyolult eljárás)?

Figyelt kérdés
Kaptam 2 tő levendulát, de egész szép, méreteseket. Elültettem mindkettőt a konyhakertembe - nem nagy az egész sajnos, de nagyon szeretem a levendulát. Napos helyen volt, kapott vizet is, de virágot sohasem hozott sőt a levelei és később az ágak is mind száradtak el. A levendula nem ennyire kényes igaz? Mit csinálhattam rosszul? Vagy inkább mit nem csináltam meg ahhoz, hogy életben maradjanak a levendulák? Hogyan tartsam akkor a jövőben? Tudom, hogy totál hülye kérdés, de nálam nem maradt meg a levendula :( Köszönöm a válaszokat!!!
2012. aug. 8. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk Szegeden úton~útfélen van. Felújított utak,körforgalmak mentén abban a szedett-vedett földben,és megél-sőt virágzott is,néhol több négyzetméteren.

Bevallom,én úgy csórtam a tavasszal 3~4 tövet közterületről.

Lehet,hogy csak kora tavasszal lehet (át)ültetni,vagy csak akkor,amikor még kicsik.

Nálunk mostoha körülmények között vannak...és tépjük(szárítjuk) is,még is "elvannak".

2012. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, hogy mit csinálhatok rosszul :( Köszönöm szépen a választ!!! :)
2012. aug. 8. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy honnan kaptad a növényeket, mert ha elötte nem volt a szabadban tartva, akkor könnyen tönkremegy kiültetés után. Sok olyan - föként szupermarketböl származó - növény van, amit ahhoz, hogy életben maradjon elöször szoktatni kell a fényhez/napsütéshez.

HA túl nedves helyen van, vagy sokat öntözöd, akkor is tönkremegy.

Nem irtad, hogy mennyi ideig élt a növény - pár héten/hónapon belül pusztult el, vagy több évig megvolt.

2012. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sógornőm szüleitől kaptam 2 tövet, de már kifejlettek voltak. Cserepes volt előzőleg legalábbis én cserépben kaptam őket. Egy telet bent voltak a házban, kaptak rendszeresen vizet ellenben a ház fekvése nem teszi lehetővé, hogy kellő napfény érje őket. Nyáron ültettem ki őket - ott már kicsit ritkábban kaptak vizet ellenben napfényben nem szenvedtek hiányt. Sajnos elmondható, hogy inkább pár hét alatt pusztultak el. Szabadban sem házban egyetlen egy virágot sem hoztak. Először a levelek, majd az ágak is elszáradtak.
2012. aug. 12. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!