Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Emeletes (75+75nm) vagy...

Emeletes (75+75nm) vagy földszintes (150nm) ház?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni,hogy melyik a gazdaságosabb, főfalak ytongból, elválasztóak könnyűszerkezettel, fafödémmel.

2014. jan. 19. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Én a földszintest választanám egyszerűen mert az tetszik. De egy érvet is mondok mellette: Fűtési szezonban, homogénebb a meleg.
2014. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Az emeletest egyszerűbb fűteni, a meleg felfelé száll. Ha alattad fűtenek, felül kevesebb energiaráfordítás kell. Ha egy szinten van az egész alapterület, akkor jobban kell fűteni.


Más indok nagyon nincs, maximum annyi, hogy szerintem 150m2 egy szinten túl sok.

2014. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendes emeletes vagy tetőteres házra gondolsz?

Ami az anyagokat illeti,

- én csak téglából építkeznék, az ytong nem olcsóbb.

- A válaszfalak lehetnek könnyűszerkezetesek, egy gipszkartonfal egyszerűbb és olcsóbb mint egy pth10-12-es fal.

-A födém, ha emeleteset csinálsz, akkor logikusan a 2 szint közé vasbeton kell, fölé mehet fa, földszintesnél pedig mindegy. Egyéni véleményem, hogy ha már vki egy saját házat épít, akkor nem kell spórolni az alap dolgokon, így a födémen sem. A vasbeton drágább, de masszívabb és igénytelenebb, a fa igaz olcsóbb, de ha nem elég száraz az alapanyag, vagy nincs elég jól lekezelve, akkor lehetnek gondok a későbbiekben.


Összegezve, 30cm Pth+szigetelés, gipszkarton válaszfal, vasbeton födém.

2014. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Mihez képest gazdaságosabb?

Az is szempont, hogy 50 éves kor után már az emberek nagy része nem szeret annyira lépcsőt mászni, így az emeletet nem nagyon lehet kihasználni. (Nem beszélve betegségről, balesetről.)

A bútorokat is hurcolni kell valakinek emeletre fel, emeletről le, általában néhány évente van valami nagyobb tárgy cseréje vagy áthelyezése.

Mindig is nonszensz dolognak találtam, hogy az ember a saját házában lépcsőzzön, ha egyik szobából a másikba akar menni.


Amúgy fűtésileg nagyjából egyforma, mert emeletesnél nem kell szigetelni a földszinti mennyezetet, meg alulról kap meleget az emelet, földszintesnél meg kisebb a szigetelendő homlokzat, meg oldalról több helyiség kap meleget.

Az emelet mindig sokkal melegebb, és lehetetlen eltalálni a központi fűtés méretezését, mert időjárástól függ, hogy mennyivel melegebb az emelet.

2014. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
57%
Hasonlóan e két variációra számolgattam én is. Én az emeletes mellett döntenék, az igaz hogy a homlokzat kevesebb de a födém és az aljzat lényegesen több. Ha mindkettő viszonylag kompakt formájú akkor is a földszintesnél 20-25% -kal nagyobb a hűlő felület.(nem véletlenül olyan sűrűn kétszintesek, téglalap formájúak a passzívházak sem) Én egyszintes nettó 130m2-re és kétszintes 80+80 m2-re hasonló kivitelezési költséget számoltam. Szerintem az egyszintes 150m2-es lényegesen drágább,mint a 2x75m2. Én úgy tervezem , hogy a földszinti rész nappali+étkező+konyha+fürdő+háló, az emeleti részt pedig a későbbiekben egyszerűbben lezárható ha már nem lesz rá szükség. Mindkettőnek vannak előnyei , hátrányai.Én elsősorban a kivitelezés költségei, a fenntarthatóság alapján döntöttem.
2014. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Az emeletes gazdaságosabb a tető miatt. Ráadásul a szobák elosztása is ideálisabb, nincsenek felesleges folyosók.


Nekünk pont ilyesmi házunk van, 75+75m2.

Mi építettük.

Bár a szüleim azt mondják, hogy másodszorra inkább földszintest építenének :)

2014. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fa födémmel ne csinálj emeletest, mert katasztrófa. Lehet jobban felmegy a meleg stb, de olyaz zajos... És mindent hallani ami lent történik és vissza is igaz. A válaszfalak is csak akkor legyenek gipszkartonból, ha teszel hangszigetelést közéjük.
2014. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez a ház 60 m2, kétszintes (tetőteres). De nem fafödémes, hanem beton, téglafal, szigetelve. Fent két szoba van, lent egy nagy nappali. És felmegy a meleg, a lépcső nem gond, meg lehet szokni, 12 lépcsőfok fából.
2014. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet szokni az emeletet, persze, ameddig fiatal és egészséges vagy.

De mikor elkopik a térded, és félóráig halogatod az emeletre menést, aztán felmászás közben az anyját is elátkozod annak, aki feltalálta a lépcsőt, akkor majd másként gondolkodsz.

56 évesen a faterom sem fogadott szót nekem, hogy felejtse el a lépcsős házat. Most minden lépcső kínszenvedés neki.

2014. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!