Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen aggregátort vegyek?

Milyen aggregátort vegyek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy milyen aggregátort érdemes venni, melyet csak maximum 1 évig - ameddig bekötik az áramot - használnék. Egy körülbelül 3,5 kW-os készülékre gondoltam.

Érdekelne, hogy mely márkát ajánljátok és az is, hogy a benzines avagy a gázolajjal működő szerkezet lenne a megfelelőbb?



2014. febr. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Drágák nagyon, legalábbis ez a teljesítmény már olyan 100-200k huf körül jön ki, arról nem beszélve, hogy ha dízel ha benzines, akkor is nagyon sokba fog kerülni, bár ez attól is függ, hogy mennyit szeretnéd használni? Óránként ekkora teljesítménynél nyugodtan lehet számolni 1l-es fogyasztással, szóval ha csak napi 10 órát használnád már 4k huf lenne, 1 hónapra ez már 120k huf.

Nem tudom, pontosan milyen környéken laktok, de esetleg inkább azt lenne olcsóbb megoldani, ha úgy van szomszéddal megbeszélni, hogy hosszabítóval használtok tőle áramot és beszálltok a számlába, sokkal olcsóbban kijöttök így. De persze, ha mindenképp generátort szeretnétek írj és ajánlunk konkrét típusokat is.

2014. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nemrég n is nézegettem, mert kellett volna 380V és lett volna jóval 100e alatt is garanciával, számlával...


Ez pl. 8500W-os, 65 e -ért.


[link]

2014. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A környéken nincsenek a közelben szomszédok (szerencsére), mivel ez egy hétvégi ház lenne viszonylag távol mindentől, de 2-3 hetente lejárnánk, így nem lenne folyamatos használatban az aggregátor. Viszont sajnos a bekötésre várni kell, ezért is érdekeltek a lehetőségek az aggregátorral kapcsolatban, hiszen egy ideig sajnos más lehetőségünk nincsen. Az eddigi válaszokat köszönöm szépen, segítségemre voltak!
2014. febr. 19. 00:50
 4/6 anonim ***** válasza:
A te esetedben én inkább napelemekben gondolkodnék. Néhány akku puffernek, meg egy jó inverter. Amíg nem vagytok ott, addig is működhetne róla pl. a riasztó, ami a mai világban szinte alap felszereltség...
2014. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem luxusra kell, hanem szerszámok működtetésére, akkor még elmegy, mert óránként 500-600Ft a működtetése. Még a villany bekötéséhez is villany kell némi túlzással.
2014. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végülis a 2. kommentben található hirdetés mellett döntöttem, holnap megyek is az aggragátorért. Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 20. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!