Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes-e a meglévő konvektoro...

Dudoma János kérdése:

Érdemes-e a meglévő konvektorosfűtést, átépítettni turbos központira?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés információ alapján: érdemes.
2014. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egy 35-40m2-es háznál nem igazán piszkálnák bele.... de egy 100m2-esnél ahol az összes helyiségbe ment a konvektor,nah ott már hamar vissza jön a központi ára.

Nekünk 160m2,nagy belmagasság és konvektorosan vettük.... egyből azzal indítottunk,hogy gáz+ vegyes központit csináltattunk.

2014. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdemes,kevesebb gázzal melegebb van mindenhol.
2014. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Radiátoronként nagyon durván 100 ezret számíts a kiépítésre, anyaggal, kazánnal. Kb 3 konvektor hatásfoka annyi mint egy 10 radiátoros turbósé.
2014. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
inkább vegyél új konvektorokat
2014. febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A közvélekedéssel ellentétben a németek kimutatták, hogy a konvektoros fűtés egyáltalán nem gazdaságtalanabb a radiátoros fűtésnél. Egyszerű oka van: a konvektor általában csak abban a helyiségben megy, ahol tartózkodnak. Ha nagyobb komfortot akarsz elérni, tehát minden szobában kellemes hőmérsékletet tartani, akkor a radiátor+ egy jó kondenzációs kazán üzemeltetése sokkal gazdaságosabb. Viszont még ha fusiban csináltatod, szerintem akkor sem hozza vissza az árát 5-6 éven belül.

Sok plussz költség felmerülhet, mai felboríthatja a tervet: Mondtad, hogy turbós kazán, ma már eleve csak ilyet lehet lakótérbe építeni. Oldalfalra viszont már nem lehet égésterméket kivezetni. Kémény kell, vagy függőlegesen kivinni a tetősíkra a csövet. A kazánt engedélyeztetni kell, hiszen korábban nem volt az épületbe beépítve. Nézz utána minden költségnek és döntsd el, hogy milyen távon akarod használni az épületet. Komfortérzet szempontjából biztos, hogy megéri.

2014. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BRudolf válasza:

Attól is függ mennyire hosszú távon szeretnél ott élni?

Ha mondjuk esélyes hogy elköltözöl kb 10 éven belül akkor meggondolandó. Én 2 szobás 2 konvektoros lakást alakítottam át 5 radiátorosra, Kevesebb a fűtésszámla, de a megtérülés kb 16 év. Tehát ha előbb elköltözöm, akkor buktam ha tovább maradok, akkor már megérte.

Számolj egy megtérülést és rájössz hogy megéri-e.

2014. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Konvektorfűtés válasza:

Kedves János!


A kérdésedre adott válasz jelentősen függ a lakás méretétől. Kisebb lakás esetén a turbós központi beruházása gyakorlatilag nem térül meg. Azonban, ha korszerű, energiatakarékosabb konvektorokra cserélteted a régieket, viszonylag gyors megtérülésre számíthatsz. Nemrégiben olvastam egy szaklapban erről egy cikket, talán számodra is hasznos lesz. Részletes összehasonlítás két azonos paraméterekkel rendelkező lakásról.


[link]

2014. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!