Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van-e bármi hátránya a fafödém...

Van-e bármi hátránya a fafödémmel épült háznak?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy ha fafödémes lesz, nem lehet benne a későbbiekben sem a tetőteret lakótérré tenni.

2014. febr. 28. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
ki lehet alakítani. rokonomnál úgy van. látszó gerenda+deszka borítás és 2 szoba a tetőtérben.rétegrendet nem tudom
2014. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gerenda méretétől és az áthidalt távtól függ, hogy a bepallózott fa födém mennyire terhelhető. Én inkább a zajosságát jelölném meg hátránynak. Finom mászkálásra is recseghet. Egyébként szép, hangulatos.
2014. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jelen állás szerint nem is akarjuk beépíteni a tetőteret. De ki tudja, hogy lakul az élet. A kőműves amúgy alulról gipszkartonozni akarja. Esetleg erről vélemény? Nem igazán értek hozzá, de valahogy idegenkedem a gipszkartontól. Bár magam sem tudom, miért.
2014. febr. 28. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:

A gipszkarton olyan lesz mintha fal lenne. Közé még szigetelő anyagot is lehetne tenni, ami fűtés szempontjából nem elhanyagolható.

Azonban ezt a műveletet én 2 évvel elhalasztanám, mert a friss, nedves és párás fa (egy új házban mindig magasabb a páratartalom aztán vagy visszaesik vagy nem) még túl sokat vetemedik, akár métereként fél centit is, ezt viszont a gipszkarton bandázsolása már nem bírja el. Felhasad, elcsavarodik. A másik ok amiatt elhalasztanám, hátha megtetszik a fa födém ez idő alatt és marad minden ahogy van. Egyelőre a kőműves ne szerezzen magának plusz melót, mert azzal csak rosszul járhatsz. A gipszkartonozás meg nem jár nagyobb kosszal mint egy festés, így beköltözés után sem idegesítő annyira.

2014. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

gipszkarton sztem fölösleges, ez így szép:

[link]

szigetelni is lehet, fölötte és a lakásban jól mutat, jó a hangulata, természetes.

ha már fa, akkor marhaság gipszkartonozni. beltérben egy festés is jobban tart mint kint, és az egész mutatós.

2014. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!